"בליטות בביג'ינג", מגורים, סין // SAKO Architects >>

יום ראשון, דצמבר 05, 2010 | , , , , |

BUMPS in Beijing // SAKO Architects  >>פרויקט BUMPS in Beijing (בליטות בבייג'ינג) הוא פרויקט 
המשלב ארבעה בתי מגורים ומבנה מסחרי בקומות הקרקע.הפרויקט הושלם לפני כשנה על ידי משרד האדריכלים היפני SAKO ARCHITECTS.בנייני המגורים מסורתיים בסין מכוונים לדרום ולצפון. עם עליית צפיפות המבנים, השיטה המסורתית גרמה לבניינים להיות קרובים מדי אחד לשני והחדרים הפונים צפונה בקושי מקבלים שמש.הפרויקט "בליטות בבייג 'ינג" מסובב ב-45 מעלות בין הציר מצפון לדרום.

עיצוב ותכנון זה יכולים לספק תנאי שמש אופטימליים עבור כל אחד מהמבנים וגם יכול ליצור קיצור דרך לאזור העסקים המרכזי מכיוונים שונים.בנייני מגורים בגובה 80 מטרים. כל שתי קומות מוגדרות כיחידה. כל יחידה מוזזת פנימה או החוצה בכ-2 מטרים אופקית לבניין. כל 80 המטרים של הבניין הם בעצם חזרות של יחידות אלה.
האזורים מול היחידות שנוצרו לפניהם רצפות בעקבות התזוזה של היחידות משמשים כמרפסות לדירות.


שזירת היחידות בשחור לבן מדגישות את החזית הקעורה-קמורה של הבניינים ומציגה תו פנים ברור של הבניין.כל החלונות בגובה ואורך של 1 מטר ומונחים בצורה אקראית על מנת להחליש את קיומם של העמודים והקורות על פני חזית.
לכן, המראה הכללי המתקבל של הבניינים היינו של "תיבות" קטנות שחורות ולבנות המוערמות יחד אחת על יד ולצד השניה.
וידאו המציג את הקונספט והפרויקט:מה דעתך? אהבת? שתף את חבריך :) 

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר