מרכז קהילתי Zamet, קרואטיה // 3LHD Architects >>

יום ראשון, דצמבר 26, 2010 | , , , , |

Zamet Centre / 3LHD >>

המרכז החדש Zamet ממוקם ברבעון רייקה של Zamet בקרואטיה. תוכנן על ידי משרד האדריכלים 3LHD ומכיל מתקנים שונים: אולם ספורט עם 2,380 מושבים, משרד קהילתי מקומי, ספריית העיר, 13 מתקני מסחר ושירות וחניה עם 250 מקומות חניה. 
המרכז הינו בשטח של 16830 מ"ר.
   


שליש מנפח אולם הספורט חפור בקרקע, כאשר המתקנים הציבוריים והשירותים האחרים משתלבים לגמרי בסביבה.

האלמנטים האדריכליים העיקריים של מרכז Zamet הם "סרטים" הנמתחים מצפון לדרום, המתפקדים גם כאלמנט עיצובי אדריכלי של האובייקט וגם כאלמנט בנייה -מעין דופן לכיכר ציבורית המקשרת בין הפארק בצפון ובית הספר שברחוב וידס מדרום.
הפסים האדריכליים שנראים כסרט ארוכים-מתקפלים, תוכננו בהשראת "gromača", סוג של סלעים הנמצאים ספציפית ברייקה. האדריכלים בחרו "לפרש" מחדש את הסלעים במרכז, בצורה מלאכותית על ידי צבע וצורה.
הפסים מכוסים ב-51.000 אריחי קרמיקה שעוצבו על ידי 3LHD ויוצרו במיוחד עבור המרכז. קורות פלדה באורך 55 מטר בגבהים שונים, מאפשרים תאורה טבעית באולם הספורט.


האולם תוכנן על פי הסטנדרטים העדכניים ביותר בעולם הספורט לתחרויות ספורט בינלאומיים.


הרעיון של האולם מבוססת על הגמישות של החלל. שטח המגרש הוא בגודל 46x44 מטר, ומכיל שני מגרשי כדוריד. האולם גם מכיל את כל מתקני התמיכה לאימוני תחרות מקצועית.

האודיטוריום תוכנן כמערכת של ניצבים טלסקופיים המאפשרים שינוי לשימוש יומיומי וכמו כן פעילויות אחרות כגון קונצרטים, כנסים וקונגרסים.
חומרי הפנים - עץ ופאנלים אקוסטיים, נבחרו על מנת לתת הרגשה כי האולם הוא סלון אחד גדול ואינטימי עבור הספורטאים.

הכניסה העיקרית אל האולם והמתקנים האחרים ממוקמת ממערב לאולם מתוך הכיכר הציבורית ומהחניון התחתון.וידאו:מה דעתך? אהבת? שתף את חבריך אולי גם הם יאהבו? כפתורי שיתוף : 

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר