"בית 127" , ספרד // H ARQUITECTES >>

יום רביעי, ינואר 19, 2011 | , , |

HOUSE 127 // H ARQUITECTES >>בית לזוג עם שלושה ילדים - בלי ניואנסים פרוגרמטיים בולטים - נמצא באזור התפתחות טיפוסי של מגורי עובדים של המחצית הראשונה של המאה ה -20 ב-Sabadell שבברצלונה. תוכנן על ידי משרד האדריכליםH ARQUITECTES


האתר קרוב למרכז ההיסטורי של העיר ומאופיין ברחובות אורתוגונליים ומגרשים צרים וארוכים (ברוחב 4 מטר!).מאפייני המגרש בדרך כלל "יוצרים" דירות בעלות חוסר מוחלט של מרחב, אוורור בין החזיתות ואור טבעי


האסטרטגיה שבה בחרו האדריכלים לפרויקט זה נראית הכי טוב בחתך הדירה: סדר חריג למדי בתוכניות הקומות, שילוב של חצר בקומת הקרקע ושימוש במדרגות ככלי לאור טבעי ולאוורור החללים.


המתכננים ניצולו את העובדה כי ללקוח לא היו ילדים קטנים או תינוקות (הצעיר ביותר היה בן עשר) והחליטו להפריד את יחידת ההורים משאר חדרי שינה הממוקמים בקומת הקרקע. הפרויקט דחה את האפשרות הנורמטיבית ב"כיבוש" מאה אחוז מהקרקע לטובת חללי הבית ושילבו חצר, שסביבה יחידת הורים והסטודיו של האב.
החללים בהם משתמשים ונמצאים בהם ביום יום תוכננו בקומה הראשונה, במפלס המרפסת שנוצרה על ידי גג קומת הקרקע. המטבח, חדר האוכל וחדר המגורים תוכננו במינימום ההכרחי ו"ללא מכשולים מיותרים" כדברי האדריכלים.
האדריכלים יצרו רצף של חללים שקופים ורציפים מן החזית אל הרחוב, אל מטבח, עד למרפסת בחזית האחורית של המגרש כאשר המדרגות קלות ו"מדויקות" על מנת לא להוות הפרעה ברצף החלל.


שלושת חדרי שינה נפרדים לילדים תוכננו בקומה השנייה, בחלק הקדמי וקשורים למדרגות באמצעות סטודיו גדול, אשר הופך להיות חדר משחקים משותף.
חדר מדרגות תוכנן בדייקנות רבה, שכן נדרשה ממנו שקיפות גדולה הן על מנת לאפשר את כניסתו הגדולה של אור טבעי לבית, וכמו גם כדי לא לחסום את מערכת היחסים של החללים המשותפים בקומה הראשונה. 
החזית של הבית מבקשת לשחזר את ערכי הקומפוזיציה של החזיתות המסורתיות של רוב הבתים באזור שמסביב. 

מה דעתך? אהבת? שתף את חבריך אולי גם הם יאהבו? כפתורי שיתוף : 

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר