אירוע: תערוכת עיצוב ישראלי באירופה, מילאנו-פריז // אפריל-יוני 2011 >>

יום שבת, ינואר 08, 2011 | |


קול קורא למעצבים/ות  //  תערוכת עיצוב ישראלי באירופה >>
מילנו, אפריל 2011
פריז, יוני 2011

אוצרים: Vanni Pasca, אלי רוזנברג

פרויקט "Promisdesign" חוזר למילאנו לרגל יובל ה-50 של יריד מילאנו. היריד מתקיים בעיר בין התאריכים 12-17/04/2011

אירוע ה”Designer's days” יערך בפריז בין התאריכים 9-14/06/2011. באירוע זה ישראל הוזמנה להשתתף כמדינה אורחת (www.designersdays.com).

לרגל הארועים יוקם ביתן ישראלי בשתי התערוכות הנ"ל ובו יוצגו עבודות של מעצבים ישראליים שעבודותיהם ייבחרו לשם כך על ידי האוצרים.
על המעוניינים להציע עבודות לתערוכה:

1. לעיין במסמך המלא והמחייב ("קול קורא"), המופיע כאן למטה.

2. להגיש חומר ויזואלי מלווה בטקסט באנגלית ובעברית (אופציה). את החומר הוויזואלי יש להציג באמצעות פורמט JPG 96dpi (עד500kb לתמונה בגודל 800X600 פיקסל לתמונה) ולשלוח לאוצרים בדוא"ל elyroz@gmail.com. האוצרים יבחנו את העבודות שיוגשו וימליצו על העבודות הנבחרות שיוצגו בביתן ישראל בתערוכות הנ"ל.

3. להיות ערוכים למפגש אישי עם האוצרים שיגיעו לישראל בסוף חודש ינואר.

המועד האחרון להגשת ההצעות: 21 בינואר 2011
מעצב/ת יקר/ה,

ב-2005 הוצגה במהלך שבוע העיצוב של מילאנו התערוכה "Promisdesign" שהייתה לציון דרך בחשיפה של העיצוב הישראלי מחוץ לישראל. בתערוכה זו הוצגו כ-60 מעצבים ומשרדי עיצוב במוזיאון הטריאנלה, משם התערוכה נדדה לברלין ולקופנהגן.

ב-2011 חוזר הפרויקט "Promisdesign" למילאנו לרגל יובל ה-50 של יריד מילאנו , 12-17/4 ולאירוע ה-11 של ה”Designer's days” בפריז 9-14/6 ,בו הוזמנה ישראל להשתתף כמדינה אורחת (www.designersdays.com ). לאחר מכן התערוכהתנדוד לאירועי עיצוב נוספים ברחבי אירופה.

פרויקט "ונטורה למברטה" (http://www.venturalambrate.com/ ) הינו מתחם תערוכות עיצוב חדש במילאנו הנאות לארח תערוכה של עיצוב ישראלי באפריל 2011 במהלך סלון הרהיטים הבינלאומי של מילאנו באוצרות פרופ. ואני פסקא והמעצב אלי רוזנברג.

בזמן יריד הרהיטים הבינלאומי אזור "ונטורה למברטה" הפך לאחד המוקדים החשובים ביותר לתערוכות עיצוב ולאירועים תרבותיים. במקום עוברים כ-50 אלף מבקרים מקצועיים הפועלים בתחום בעולם.

לצד התערוכה הישראלית ב"ונטורה למברטה" בחודש אפריל 2011 מתוכננות תערוכות רבות, העוברות סינון קפדני של המארגנים.

התערוכה במימון משרד החוץ באמצעות האגף לקשרי תרבות ומדע, והשגרירויות ברומא ופריז.

תערוכת העיצוב הישראלי 2011 תתמקד ב 3 קטגוריות:
1. עיצוב ניסיוני של אבי טיפוס בתחום החדשנות ו/או עיצוב שנותן דגש חזק לנושאים תרבותיים. חשוב שהתכנים יהיו נהירים לקהל המבקרים בחו"ל גם אם הקונספט קשור לנושאים מקומיים.

2. מוצרים מקוריים שמיוצרים ביצור סידרתי או בסדרה קטנה ע"י מעצבים או חברות קטנות בישראל. המוצרים צריכים להיות בעלי יחוד ואיכויות מיוחדות בהשוואה למתחריהם מחו"ל.

3. פרויקטים טכנולוגיים להם אמירה וחזון על איכות החיים בעתיד הקרוב. הפרויקטים אלו יכולים להיות בשלבי פיתוח.

יש לזכור שהנושא הכללי בשבוע העיצוב במילאנו הוא ריהוט, תאורה ואביזרים משלימי ריהוט.

חשוב שהפרויקטים יהיו רלוונטיים לנושא הכללי הפונה לקהל המחפש חידושים בתחום אך תתכן תצוגה גם של פרויקט חריג שחזותו הדומיננטית תמשוך תשומת לב ותקדם את התערוכה מהזוית התדמיתית.

ניתן להציע מוצרים שכבר הוצגו בעבר אך שיש להם ערך עדכני. עדיפות תינתן לעבודות חדשות או כאלו שלא זכו לפרסום בחו"ל ושאינן מוצגות באירועים אחרים ביריד של מילאנו.

מעצב יכול להציע יותר מפרויקט אחד או אף סידרה של עבודות באותו קו קונספטואלי.

על המעוניינים להשתתף:
לשלוח חומר ויזואלי מלווה בטקסט באנגלית ובעברית (אופציה). את החומר הוויזואלי יש "לארוז" בפורמט JPG, 96 DPI (עד500 קילובייט לתמונה בגודל 800X600 פיקסל לתמונה).
להעביר החומרים לכתובות הדואל לפניות: elyroz@gmail.com
מועד אחרון להגשת הבקשות : 21 לינואר 2011. כול המקדים הרי זה משובח.
להיות זמינים למפגש עם האוצרים אשר יגיעו לישראל בשבוע האחרון של חודש ינואר.
לספק העבודות שיבחרו והתיעוד שלהן:
באיכות בלתי מתפשרת
לדאוג לאריזה נאותה על פי קווים מנחים שיקבעו
מוכנות להגיע לחלק מימי התערוכה על מנת להיפגש עם המבקרים
להשאיל היצירות למשרד החוץ עד תום סבב הצגתן בחו"ל

באופן כללי תינתן עדיפות לעבודות של עיצוב ניסיוני המחדש בתחום השימוש בחומרים חדשים וטכנולוגיות חדשות ועיצוב הנותן מענה לשינויים החברתיים והסביבתיים המתחוללים בשנים האחרונות והצפויים בעתיד הקרוב.
 


מה דעתך? אהבת? שתף את חבריך אולי גם הם יאהבו? כפתורי שיתוף : 

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר