משרדים במערה ,שוודיה // Albert France-Lanord Architects >>

יום שבת, ינואר 01, 2011 | , |

Pionen – White mountain // Albert France-Lanord Architects >>

הפרויקט הנוכחי תוכנן על ידי משרד האדריכלים AFL Architects ונמצא במקלט אטומי לשעבר בגודל של 1200 מ"ר. במיקום מדהים של כ-30 מטרים מתחת לסלעי הגרניט של ברג ויטה פארק [Vita Berg Park] בשטוקהולם שבשוודיה.


הלקוח הוא ספקית אינטרנט והחלל שנחצב בתוך הסלעים מארחים את השרתים, האולמות והמשרדים של החברה.


נקודת המוצא של הפרויקט הייתה במחשבה של האדריכלים את הסלעים כאורגניזם חי.
האדריכלים יצרו ניגודים חזקים בין החדרים שבהם סלע הגרניט שולט ושבו האדם הוא זר כנגד חדרים שבהם האדם השתלט עליהם לחלוטין ונראים אורטוגונליים יותר.
בחירת התאורה הייתה מאתגרת מאוד עבור האדריכלים ולכן תוכננו מגוון רב ככל האפשר של תאורה מכיוונים שונים זאת על מנת לא לאבד את תחושת הזמן בחלל כזה סגור.
ההשראות של האדריכלים בעיצוב החלל והגדרתו הגיעו היישר מסרטי מדע בדיוני ובעיקר "Silent Running" וכל סדרת סרטי ג'יימס בונד.

על פי האדריכלים את תהליך התכנון אפשר לתאר בחמישה שלבים שונים:
-תכנון החלל
-הרס של המשרד לשעבר ופיצוץ הסלע על מנת ליצור מרחב נוסף.
-חיזוק המערה בבטון.
-התקנת מתקנים טכניים וחשמל.
-עבודות זכוכית ופלדה. צבע והרהיטים.

מדברי האדריכלים: "הלקוח הגיע עם חזון חזק מהפגישה הראשונה והתוצאה הפכה לאפשרית רק בגלל ההתמדה שלהם,היעדר פשרות ותקשורת והבנה בין כל הגורמים בתהליך התכנון.זה היה מאוד מרגש לעבוד עם חלל שמההתחלה לא "מציע" זווית ריבועית אחת:הסלע.. ..החדר הראשי הוא לא חלל משרדי מסורתי המוגבל על ידי משטחים אלא מוגדר על ידי הריקנות שבתוך המסה".
לאחרונה פורסם כי החלל עוצב למען המשרדים של האתר "'WikiLeaks" , אך הסתבר כי אין הדבר נכון וכי  הם רק לקוחות של ספקית האינטרנט אשר שוכרת את המקום וכי אין שום קשר נוסף עם wikileaks , למרות המסתורין וההתאמה כביכול למהות האתר..
צלם: Åke Eson Lindman


מה דעתך? אהבת? שתף את חבריך אולי גם הם יאהבו? כפתורי שיתוף : 

Facebook Comments

1 Responses So Far:

אנונימי אמר/ה...

פרויקט מדהים. ללא ספק התחושה של סרט של ג'ימס בונד ברורה ואפילו עוברת את המציאות הקולנועית

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר