זכיה בתחרות: מפעל מיחזור "פסולת לאנרגיה", דנמרק // BIG Architects >>

יום חמישי, ינואר 27, 2011 | , , , |

BIG //  1st prize THE INTERNATIONAL COMPETITION TO DESIGN A NEW WASTE-TO-ENERGY PLANT >>

BIG + realities :united + AKT + Topotek 1 & Man Made Land נבחרו בתחרות בינלאומית, לעצב את מפעל המחזור החדש "פסולת לאנרגיה" המשמש גם כמדרון סקי עבור האזרחים והמבקרים של העיר קופנהגן בשנת 2016.


ממוקם באזור תעשייה, סמוך למרכז העיר, המפעל החדש שהופך פסולת לאנרגיה יהיה מודל למופת בתחום ניהול הפסולת והפקת אנרגיה, כמו גם ציון דרך אדריכלי בנוף העירוני של קופנהגן. 

הפרויקט הינו אחד מהיוזמות הסביבתית הגדולה ביותר בדנמרק, עם תקציב של 3,5 מיליארד קרונות, המחליף את המפעל הישן בן ה-40 "Amagerforbraending" במפעל חדש המשלב את הטכנולוגיות החדישות ביותר לטיפול בפסולת ויצירת אנרגיה. 

בתחרות שנערכה בסתיו 2010 השתתפו 36 משרדים בינלאומיים. המשרדים שעלו לגמר התחרות כללו את Wilkinson Eyre Architects, Dominique Perrault Architecture, 3xN, Lundgaard & Tranberg Architects & Gottlieb Paludan Architects . משרד האדריכלים BIG שזכה- נבחר פה אחד על ידי שופטי התחרות.

"ההצעה של BIG תורמת לעיר משהו שימושי ויפה. אנחנו רואים איך המבנה הייחודי שהציעו יוצר הזדמנויות רבות לתושבים ולעיר. עם מבנה כזה נוכל לייחצן את הידע והטכנולגיה הדניים כדי להראות לעולם את היכולות שלנו בתחום איכות הסביבה והאנרגיה", Ulla Röttger, מנהל Amagerforbraending.

במקום לחשוב על מפעל ה- Amagerforbraending החדש כאל אובייקט אדריכלי מבודד, הבניין נתפש כיעד בעצמו המשקף חזון מתקדם עבור סוג חדש של מתקן לטיפול בפסולת.


הגג של ה-Amagerforbraending החדש הופך למדרון סקי בשטח של 31.000 מ"ר בעל מפלסים משתנים. דבר אשר "מגייס" את אזרחי קופנהגן, העיריות השכנות והמבקרים יחד עם הארכיטקטורה ויוצר יחסים חדשים בין מפעל הפסולת לבין העיר באמצעות הרחבת פעילויות הפנאי הקיימות באזור שמסביב לטובת זן חדש של מפעל הממחזר פסולת לאנרגיה.


"המפעל החדש הוא דוגמה של מה שאנו מכנים בביג "נהנתנות סביבתית" - הרעיון אומר כי קיימות היא לא נטל. להיפך! , עיר בת קיימא למעשה יכולה לשפר את איכות חיינו. המפעל הממחזר פסולת לאנרגיה עם מדרון סקי הוא הדוגמה הטובה ביותר לבניין אקולוגי, כלכלי וחברתי בר קיימא", Bjarke Ingels המייסד והשותף של BIG אדריכלים.
המדרון עצמו הוא גם אקולוגי ,זאת באמצעות מיחזור גרגירים סינתטי, בהתאם לתקנות של אתר סקי פנימי. הגישה למדרון היא באמצעות מעלית העוברת לאורך ארובת המפעל , תוך מתן מבטים לחללים הפנימיים של המפעל העובד. 


המעלית מגיעה עד לפלטפורמת התצפית הנמצאית בגובה 100מ' - אחד המקומות הגבוהים ביותר בקופנאגן. 


הבניין כולו עטוף חזית ירוקה אנכית שנוצרת על ידי מודולים של מטעים ירוקים שנערמו כמו לבנים כך שהם נראים מרחוק כהר ירוק.

הטופוגרפיה שמסביב "פוסלה" על ידי המתכננים "Topotek 1" ו- "Man Made Land" במטרה ליצור פארק המציע פעילויות ספורט בקיץ ובחורף. מערכת של נתיבים וחיבורים ברחבי הפארק והאתר כולו יוצרים קשרים טובים עם אזורי המגורים הסמוכים.מידע נוסף
לקוח: Amagerforbraending
מיקום: Copenhagen, Denmark
תקציב: 3,5 BL DKK; 650 MIL USD, 460 MIL EUR
שטח בניין: 95,000 m2
פיתוח: 90,000 m2
גג+מדרון סקי: 32,000 m2
שטח חזיתות: 74,000 m2
מרכז מבקרים ואדמינסטרציה: 6,500 m2

בהזדמנות זו אנו רוצים להודיע על תחרות שתערך בשבועות הקרובים במגאזין arcHeb אשר תזכה את הזוכה בספר החדש המצוין! של BIG  שסוקר כאן באתר בעבר - "YES IS MORE" .

פרטים נוספים בהמשך, הישארו מעודכנים.

מה דעתך? אהבת? שתף את חבריך אולי גם הם יאהבו? כפתורי שיתוף : 


Facebook Comments

1 Responses So Far:

אנונימי אמר/ה...

רעיון מדהים לאיך מפעלים יכולים להשתלב בעיר ולא החשיבה המסורתית של הוצאת המפעלים מהעיר

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר