פרס ראשון בתחרות: כיכר ג'נראלי, ירושלים // גוטמן-אסיף אדריכלים >>

יום שני, ינואר 03, 2011 | , , |

פרס ראשון בתחרות פומבית דו שלבית לעיצוב מיצבים אורבניים בכיכרות במרכז ירושלים >>


כפי שדיווחנו לפני כשבועיים, פורסמו שמות הזוכים בתחרות לעיצוב מיצבים אורבניים בכיכרות במרכז ירושלים [לחצו כאן לפרסום].

אנו מביאים לפניכם היום את הצעתם של משרד גוטמן-אסיף אדריכלים בשיתוף עם אדריכל מתן ספיר ואדריכל דן חסון שזכתה במקום הראשון בתחרות לעיצוב מיצב בכיכר ג'נראלי.

מדברי האדריכלים:

בעבר נקודת מעבר כעת נקודת מפגש פומבית


האירוע מתקיים במרכז כיכר ג'נרלי החדש, אחד המקומות העמוסים והמוכרים ביותר בירושלים, בתחום המדויק של המדרכה העיגולית.


הכיכר שנמצא באחת הנקודות המרכזיות ביותר בירושלים, ידועה כצומת תחבורתית ומעבר הולכי הרגל בו עוברים מקומיים ותיירים במהלך היום והלילה, תהפוך מנקודת מעבר למקום מפגש בעיר בו ניתן לשבת, לאכול, לנוח ולצפות בפעילות מסביב .החלל הציבורי הפתוח החדש בכיכר ג'נרלי יהיה מורכב משתי שכבות:

השכבה הקבועה:

אנו מציעים מערך ישיבה חיצוני אטרקטיבי המשמש לעצירה קצרה בעיר, הממוקם מול בניין ג'נרלי בעיגול המיועד לפיתוח השטח החדש של הכיכר שיפתח בקרוב.
בין אם מחכים לפגישה, אוכלים ארוחת צהריים, או סתם רוצים לצפות בעיר בפעולה, החלל הציבורי הפתוח החדש בכיכר ג'נרלי יפעל כל השנה, במהלך הסתיו, החורף, הקיץ, והאביב.

השכבה הזמנית:

בקיץ החם של ירושלים, אנו מציעים אירוע עירוני - רגע קצר, קר בעיר חמה - חלל פתוח, ממוזג.המשטח החדש בכיכר שולט בטמפרטורה, אך מטשטש את המרחב. בלי קירות, עמודים או מבנה וגג, הערפל הקריר הופך למסמן של דינאמיות חדשה של - שטח ציבורי פתוח - אולי כמעט וירטואלי.בין אם ישירות או בהשתתפות עדים מהצד, הקהל מתנסה בסוגים שונים של ישיבה, צבעים ועננים קרירים. 


האקלים המלאכותי הופך את הכיכר זוהר בלילה וקריר במהלך היום. באמצעות אפקטים של ערפל הכיכר הניטרלית המעוגלת מגדירה סביבה קרה ונקייה המוכרת ממקומות גבוהים - זיכרון איקוני של השלג בירושלים בחורף.


חוויית הקירורהאירוע מתקיים כאשר החיישן פוגש את המשתתף. הולך הרגל רשאי להחליט כיצד להתמודד עם החוויה – בין אם לעמוד בשקט ולחכות שפרץ הערפל יגיע אליהם באקראי או לרדוף אותו על ידי ארגון הישיבה עם חבריהם בתקווה שדריכה על הנתז תגיב עם רסס של ערפל רך וקריר.
האירוע יאופיין על פי תצורות שונות של תוכנת מחשב (ביחס לזמן ביום או בלילה, את מספר האנשים של האירועים המתוכננים בכיכר).

מה דעתך? אהבת? שתף את חבריך אולי גם הם יאהבו? כפתורי שיתוף : 

Facebook Comments

3 Responses So Far:

אנונימי אמר/ה...

מר גוטמן, גם להעתיק צריך לדעת.
ועוד בשביל מה.

http://www.archdaily.com/76944/caac-paredes-pino/?f=selected
http://www.designboom.com/eng/funclub/dillerscofidio.html
http://www.shareabrainwave.net/2007/08/16/wavy-fog/

מזל שלא קוראים פה אנגלית, בלבנט.

אנונימי אמר/ה...

הגזמת! אם זה הדוגמאות שלך להעתקה אז גם אם מחר תעשה חלון אפשר להגיד שהעתקת...

פרויקט יפה.

אנונימי אמר/ה...

ישבתי על הפטריות המוזרות ביום חם בשמש הבוהקת האדים אינם מתפזרים כמו שצריך ומרובם יש טפטוף שמשאיר כתמים על המדרכה בכל אופן הקלה בחום לא הייתה שם וחשבתי לעצמי אם רק היו שותלים כמה עצים עם ספסל או שנייםט היתה יכולה להיות כאן פינת חמד לעוברים ושבים
למה צריך לסבך דברים שיכולים להיות כל כך פשוטים?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר