"גורד-קרקע", מקסיקו // Bunker Arquitectura >>

יום שבת, ינואר 15, 2011 | , , , , |

Earthscraper in Mexico City // Bunker Arquitectura >>

כפי שתואר כאן בסקירת המגאזינים האחרונה של eVolo, כל שנה eVolo עורכים תחרות גורדי שחקים רעיונית בינלאומית.


לפני כמה חודשים נחשפו עשרת המקומות הראשונים, אשר בינהם נתקלנו בהצעה מעניינת במיוחד של משרד Bunker Arquitectura . וזוהי הצעתם:

המרכז ההיסטורי של מקסיקו סיטי מורכב משכבות שונות של ערים זו על גבי זו על גבי זו. כאשר האצטקים הגיעו לראשונה עמק מקסיקו, הם בנו את הפירמידות שלהם (השכבה הראשונה) מעל האגם של Texcoco.כאשר פירמידות חדשות וגדולות יותר נדרשו, כאשר האימפריה האצטקית גדלה והתעצמה, הם לא חיפשו אתר חדש, הם בנו להם כיסוי על הפרמידות הקיימות. מה שנוצר לבסוף הוא שהפירמידות הללו מורכבות משכבות שונות של תקופות היסטוריות.
כאשר הספרדים גילו את אמריקה, ובסופו של דבר כבשו את האצטקים, הם הקימו מקדשים נוצריים שלהם על גבי הפירמידות. בסופו של דבר, העיר הקולוניאלית שלהם כולה נבנתה מעל זו האצטקית. במאה ה-20, מבנים קולוניאליים רבים נהרסו ומבנים מודרניים רבים נבנו על יסודות היסטוריים קיימים.
כיום, המרכז ההיסטורי זקוק נואשות למהפך. נדרשים תשתית חדשה, משרדים , מסחר וחללי מגורים. 

החוקים הפדרליים המקומיים אוסרים על הריסת מבנים היסטוריים ותקנות גובה מגבילות את גובהם של המבנים החדשים עד שמונה קומות. הכיכר המרכזית של מקסיקו סיטי, הידועה בשם "Zocalo" היא בגודל של 57,600 מטר מרובע (240m x240m), מה שהופך אותה לאחד הגדולים בעולם. היא גובלת עם הקתדרלה, הארמון הלאומי ומחוז המבנים הפדרלי.
זהו המיקום שבו Eathscraper (גורד-קרקע) מוצע.גורד שחקים הפוך הנחפר למטה דרך השכבות השונות של מקסיקו סיטי.
Earthscraper שומר על הנוכחות האיקונית של כיכר Zocalo ועל ההיררכיה הקיימת של המבנים המקיפים אותה.Earthscraper הוא פירמידה הפוכה עם חלל מרכזי המאפשר חללים הראויים למגורים הנהנים מאור ואוורור טבעי. עשרת הקומות הראשונות מוקדשות למוזיאון שלפני תקופת קולומבוס.

עשר הקומות הבאות הם אזורי מסחר ודיור בעוד ששלושים וחמש הקומות העמוקות ביותר יועדו למשרדים.


VIA EVOLO
מה דעתך? אהבת? שתף את חבריך אולי גם הם יאהבו? כפתורי שיתוף : 

Facebook Comments

3 Responses So Far:

gideon granit אמר/ה...

מעניין.. לאיזה עומק מתחת לפני האדמה זה מגיע?

משרד אדריכלים אמר/ה...

נראה מעניין..ידוע אם הפרויקט הזה יוצא לפועל?

arcHeb אמר/ה...

לא, הוא גם לא יצא, זהו פרויקט קונספט במסגרת תחרות. חבל שלא :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר