מוזיאון סלבדור דאלי, פלורידה // HOK Architects >>

יום שני, ינואר 31, 2011 | , , , , |

Salvador Dali Museum / HOK >> 


"מוזיאון סלבדור דאלי" החדש שתוכנן על ידי משרד האדריכלים הבינלאומי Hok אדריכלים, חגג הפתיחה הגדולה שלו לפני כשבועיים בפטרסבורג, פלורידה.הפרויקט בשטח של 20,700 מטר מרובע מארח את האוסף הגדול ביותר בעולם של הצייר הסוריאליסטי סלבדור דאלי.
בהתאם לתנועת האמנות אשר המוזיאון יאכלס, תהליך העיצוב הונע על ידי המאפיינים של האמנות הסוריאליסטית, כמו גם את על ידי תנאי האתר המקומי, המאופיין לדוגמא בסופות הוריקן אשר מאיימות על החוף המערבי של פלורידה.
"האתגר שלנו היה לגלות כיצד לפתור את הדרישות הטכניות של המוזיאון באתר בצורה שמבטאת את הדינמיות של תנועת האמנות הגדולה שהוא הוביל. חשוב שהבניין ידבר אל הסוריאליסטי מבלי להפוך לנדוש, "אמר אחראי העיצוב ואחראי צוות התכנון של הפרויקט במשרד HOK.
המוזיאון מורכב משני אלמנטים מנוגדים: "תיבת אוצר" שנבנתה מבטון מחוספס ועבה המגינה על העבודות המוצגות ואטריום פיסולי מזכוכית המספק אור טבעי אל פנים המוזיאון.

תוספת הצורה החופשית הגיאודזית הראשונה מסוגה בארצות הברית, איתנה מבחינה מבנית למרות השקיפות שלה.מושפע מהקסם של דאלי בצורות ספירליות וחופשיות, חלל אטריום הראשי כולל ספירלה מבטון שנבנתה במקום עם גרם מדרגות המוביל מבקרים עד הגלריות של הקומה השלישית.
כמות אופטימלית של אור מתפזר מתועלת על ידי שבעה 'תותחי האור' תלויים העשוי טיח שחור.
חללי תערוכות האמנות מחוברים על ידי גלריה פיסולית המופיע באורח פלא במרכז סקיילייט ה'ביצה', מספקת אור שופע נופים ומבטים לעבר טמפה ביי.
דאלי היה ידיד ומעריץ של בקמינסטר פולר, שהיה החלוץ בתכנון ובניה של גיאומטריות גיאודזיות . Hok עשו שימוש במידול מידע בניין (building information modeling-BIM) כדי ליצור מודלים תלת ממדיים של צורות זיגוג.
"הזורם, בצורה חופשית לשימוש של טריאנגולציה גיאודזית היא חדשנית ביותר ומופעלת על ידי ניתוח מערכות חדישות של ייצור דיגיטלי מבוקר המאפשר לכל רכיב להיות ייחודי," הסביר אדריכל הפרויקט. "אין פאנל זכוכית,צומת או יתד מבני אשר בדיוק אותו דבר. זה מאפשר לנו ליצור משפחה של צורות, הדומים יותר מבחינה מבנית לזרימת הנוזלים בטבע. "

תמונות נוספות מתהליך הבניה:
Image credits:
Final architectural images: HOK/Moris Moreno
Gallery shots are BECK/Michael Rixon
Construction shots: BECK/Eric Kreher


מה דעתך? אהבת? שתף את חבריך אולי גם הם יאהבו? כפתורי שיתוף : 

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר