תחרות: פרס שלישי, תכנית אב לעיר אנדלסנס, נורווגיה // Jagnefält Milton Architecture >>

יום שלישי, ינואר 11, 2011 | , , |

Andalsnes Master Plan proposal / Jagnefält Milton >>
משרד האדריכלים השוודי Jagnefält Milton שיתף אותנו בהצעה שלהם, שזכתה בפרס השלישי בתחרות הבינלאומית לפתוח תוכנית אב לעיר Åndalsnes שבנורווגיה.
ההצעה של המתכננים עבור תוכנית העיר הנורבגית Åndalsnes הופכת את פסי הרכבת התעשייתים הישנים לתוך סוג חדש של תשתית למבנים ניידים שניתן לגלגל קדימה ואחורה בהתאם לעונות השנה ומצבים שונים. 

 לדוגמה, הם מציעים מלון מתגלגל, חדר אמבטיה ציבורי מתגלגל ואולם קונצרטים מתגלגל..השופטים בתחרות העריכו את האומץ של המתכננים ואת זה שהם לא הציעו בלוקים של מגורים,רחובות, כיכרות, הטיילת וכו', אלא התמקדו אך ורק ברשת המסילות הקיימת ויצרו ממנה משהו לא צפוי. 


בנוסף השופטים אהבו והתרגשו מחומר המצגת שהוגש לתחרות אשר לדעתם עלה ממנה מצב רוח סוריאליסטי בעלת קסם ואווירה של טרקובסקי-אסק בניגוד לתוכניות מפוכחות וטכניות.מה דעתך? אהבת? שתף את חבריך אולי גם הם יאהבו? כפתורי שיתוף : Share|
Facebook Comments

3 Responses So Far:

אנונימי אמר/ה...

יותר ממעורר השראה

אנונימי אמר/ה...

מעורר השראה??? זו לא עיר, אין פה התחלה של רחוב אלא מערך מבנים שמייצג את העיר המתפוררת בה כל יחידת מגורים מתכנסת בתוך עצמה. אין כאן גם התחלה להיררכיה של חללים ציבוריים ובכלל המרחב הציבורי לא מפותח בהיבט הקונספטואלי. העבודה הזו היא מיצג יפה (אפילו יפה מאד) וזהו.

אלון אמר/ה...

האנונימי הראשון לא אמר שיש פה התחלה של רחוב או היררכיה של חללים ציבוריים... הוא אמר, תקרא טוב טוב: יותר ממעורר השראה

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר