זכייה בתחרות: טרמינל שייט Kaohsiung, טייוואן // Reiser+Umemoto Architects>>

יום שני, ינואר 24, 2011 | , , , |

Reiser + Umemoto Awarded First Prize in the Kaohsiung Port Terminal Competition >>Reiser + Umemoto זכו בפרס הראשון בתחרות לתכנון טרמינל לנמל ולמרכז הבינלאומי לשייט Kaohsiung, הממוקם בעיר Kaohsiung שבטייוואן הדרומית.בפרויקט זה, Reiser + Umemoto ישתפו פעולה אם האדריכלים המקומיים Fei and Cheng and Associates , אשר איתם הם גם עובדים על פרויקט נוסף שלהם שזכה גם במקום הראשון - המרכז למוסיקת פופ של טאייפי.תחילת הבנייה מתוכננת לשנת 2012 וצפויה להיגמר עד שנת 2014, עם תקציב בנייה של כ $ 85,000,000 דולר. התחרות נערכה בחסות לשכת הנמל של Kaohsiung ומשרד התחבורה והתקשורת של טייוואן.
לטרמינל של נמל Kaohsiung, האדריכלים מציעים אורבניזם תלת-ממדי דינמי המנצל את המיצוב הייחודי לרוחב של האתר ביחס לגריד של העיר.
על פי הצעתם, תנועת הולכי רגל קיימות לאורך הטיילת תוגבר בעקבות יצירת טיילת רציפה ציבורית מוגבהת לאורך החוף.

פונקציות המעבורות והשייט, נמצאות מתחת למפלס הציבורי ונשמרות בצורה ברורה ומאובטחת עבור הנוסעים היוצאים/הנכנסים.האולם הראשי מתפצל לשלושה חלקים שונים, כאשר כל חלק קשור למסלול שייט אחר. על ידי ההפרדה האנכית בין הפונקציות של הציבור הרחב, עסקי הנמל, והנוסעים בשולי החוף, ניתן לשמור על השימושים השונים יעילים ובו בזמן לאפשר סינרגיה של פונקציות מעורבות שונות לציבור הרחב.

תנועה אנכית מחזורית מאורגנת סביב אזורים מעובים במעטפת הבניין אשר גם מכילה את המבנה הסטרוקטורלי ומערכות השירות והאוורור של המבנה.מערכת המבנה הסטרוקטורלי הינה מערכת משולבת של קליפות, אשר מורכבות על מסגרת מרחבית שבבסיסה צינורות פלדה. המערכת מחופה בלוחות אלומיניום על מנת ליצור חלל שמיש במרחב שנוצר.מרכיב חיוני לחיוניות של פרויקט הטרמינל בנמל הוא החיבור למרחב הציבורי המוצע הגבוה שנמצא בשולי המים. חשיבותו של שטח זה הוא שהוא החוף היחידי שעדיין מחובר לעיר Kaohsiung בצורה ברורה ולא משוערת.הטיילת מתחברת למרכז מוסיקת הפופ החדש, למחוז האמנות ולאזורי הקניות בתוך "מחרוזת" ירוקה הנמצאת לאורך החוף. הטיילת תהיה מקום ציבורי פעיל המעודד, קניות, אוכל ובילויים 24 שעות ביממה.מה דעתך? אהבת? שתף את חבריך אולי גם הם יאהבו? כפתורי שיתוף : 

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר