אירוע: הרצאה "Terrains of Water", בצלאל // 1.2 >>

יום רביעי, ינואר 26, 2011 | , |

Terrains of Water // ראשון בפבואר - 17:30 \\ אודיטוריום המחלקה לארכיטקטורה בבצלאל >> 


 אדריכלי הנוף, המתכננים והחוקרים אנורדה מאטור ודיליפ דה קוניה יתנו הרצאה שנושאה הוא  Terrains of Water.

אנורדה מאטור ודיליפ דה קוניה מתמקדים באספקטים תרבותיים ואקולוגיים של נופים במחלוקת. המחקר שלהם הוביל אותם למגוון איזורים גיאוגרפיים כגון המיסיסיפי, ניו יורק, איי סנדרבנס, הריו גרנדה, בנגלור ומומבאי.


אנורדה היא אדריכלית, אדריכלית נוף וראש המחלקה לאדריכלות נוף באוניברסיטת פנסילבניה. דיליפ, אדריכל ומתכנן, הוא חבר סגל בפארסונס בניו יורק ובאוניברסיטת פנסילבניה.

מאטור ודה קוניה הם המחברים של Mississippi Floods: Designing a Shifting Landscape, ספר ותערוכה נודדת משנת 2001 שריכז מחקר על נהר המיסיסיפי כמערכת דינמית ומרובדת הדורשת, יותר משליטה, תהליכים של משא ומתן תכנוני. ספרם הבא מ-2006, Deccan Traverses: the Making of Bangalore’s Terrain, יצא גם הוא לאור בעקבות תערוכה בבנגלור. הספר והתערוכה ריכזו תיעוד ומיפוי מקיפים של ההסטוריה והנוף של העיר, לקראת מחשבה על אסטרגיה עיצובית חדשנית. ספרם האחרון, Soak: Mumbai in an Estuar, יצא לאור בשילוב עם תערוכה מ-2009 בגלריה הלאומית לאמנות מודרנית במומבאי. הפרוייקט כולו, אשר היווה תגובה לשטפונות של 2005, עסק בויזואליזציה מחדש של פני השטח של העיר - מומבאי לא כאי אלא כאיזור ביניים בין ים ליבשה. דרך המבט המחודש הזה, הציע הפרוייקט דרכים להתערבויות מקומיות.
ככלל, עבודתם של מאטור ודה קוניה עוסקת בשאלות של מים והפעולות המובילות לתנאים של שפע ומחסור, אך גם בהזדמנויות שהמצבים ה"נוזליים" האלו מייצרים לויזואליזציה של נוף ולפעולות עיצוביות. זהו הקונטקסט בו הם פועלים בהגיעם לירושלים, הממוקמת על הגבעות בין הים התיכון לים המלח במקור העמקים ובנקודות בהן מי גשם נאספים לזרמים או למאגרים, אקויפרים או בריכות. יחד עם האדריכל רן גרוס מבצלאל, הם ישאלו את השאלה האם המים יכולים להיות נקודת הפתיחה לאסטרטגיית עיצוב שמכווננת מחדש את פני השטח למחשבה על ציבוריות אחרת, הנבנית מלמטה ומאפשרת  משא ומתן בין אינטרסים שונים ותהליך פתוח וגמיש של עיצוב.

לפרטים נוספים:
http://www.soak.in
http://www.design.upenn.edu/people/mathur_anuradha
http://www.design.upenn.edu/people/da-cunha_dilipמה דעתך? אהבת? שתף את חבריך אולי גם הם יאהבו? כפתורי שיתוף : 
Facebook Comments

1 Responses So Far:

אנונימי אמר/ה...

amazing thinkers. seen them in penn.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר