אירוע: הרצאה "TunedCity: Between Architecture and Sound", בצלאל // 14/1 >>

יום רביעי, ינואר 12, 2011 | , , |

TunedCity: Between Architecture and Sound // כרסטן סטבנאו >>


המחלקה לארכיטקטורה שמחה לארח את כרסטן סטבנאו, אמן ואוצר מברלין, בהרצאה
 TunedCity: Between Architecture and Soundההרצאה תיערך ביום שישי, ה-14 לינואר, החל מ-09:30. הכניסה חופשית.

סטבנאו עומד בראש פלטפורמה הנקראת TunedCity ואשר עוסקת, בין השאר, בארגון כנסים ואירועים בין לאומיים בערים שונות בעולם בנושא של הקשר בין ארכיטקטורה וסאונד.


ביקורו של סטבנאו הוא צעד ראשון בארגון כנס מסוג זה בירושלים, ביוזמה של הד"ר יעל כדורי מהמחלקה להיסטוריה ותיאוריה של בצלאל. הכנס, שעתיד להתקיים בקיץ 2012, יהיה שיתוף פעולה בין בצלאל, TunedCity, ברלין ובית הספר למוזיקה חדשה, מוסררה, ירושלים, בראשותו של אילן גרין. ההרצאה בתמיכת מכון גתה ירושלים.
  
על TunedCity:

על ערים ועל ארכיטקטורה אורבאנית מדברים על פי רוב במונחים ויזואליים. אך לעיתים קרובות חוש השמיעה הוא זה שמסייע לנו להתנסות בחללים של סביבה עירונית ולהתמצות בתוכם, שכן אין סאונד ללא חלל ואין חלל ללא סאונד. בחיי היום-יום אנחנו מוקפים בצלילים מסוגים רבים וממקורות מגוונים כמו שפה, צלילי הטבע וצלילי הציוויליזציה. סאונד כנושא אינפורמציה או כגורם הפרעה אופף את התודעה שלנו באופן תמידי.


הפרויקט TunedCity מבקש לבחון מחדש את המסורות והמתודות של הדיון הביקורתי על אודות מרחב עירוני ותכנון עירוני בהקשר של סאונד. דיון מורחב זה מדגיש את הפוטנציאל הטמון באיכויות החומריות והקומוניקטיביות של הסאונד ככלי וכמרכיב חשוב בפרקטיקה העירונית. במהלך האירוע הראשון של TunedCity שהתקיים בברלין ב-2008, כ-100 אמנים, אדריכלים, הוגים ותיאורטיקנים התכנסו במגוון מקומות וחללים הפזורים ברחבי העיר, כדי לדון בנושאים של סאונד וארכיטקטורה. האירוע כלל הרצאות תיאורטיות, מיצבי סאונד, מופעי מוזיקה אקספרימנטלית ועוד. TunedCity ממשיך לפעול כפלטפורמה העוסקת בחקר ערים נוספות בעולם, על מאפייניהן התרבותיים והחברתיים, ומבקשת ללמוד הן בתיאוריה הן בפרקטיקה את שאלת הקשר בין סאונד וארכיטקטורה כפי שהוא בא לביטוי בערים אלו. סדרת אירועים וסדנאות מקדימות את הכנס המסכם את הפעילות בכל עיר ועיר. בקיץ 2011 יתקיים האירוע הבא של TunedCity בעיר הבירה האירופית טאלין.
www.tunedcity.net


על כרסטן סטבנאו:


סטבנאו (יליד 1972, גרמניה) הוא אוצר והאמן החי ופועל בברלין. הוא למד עיצוב תקשורת ולימודים בין-תחומיים לתואר מתקדם בברלין, ועבד כעצמאי כמעצב תקשורת, מפיק אירועי תרבות וארגון פסטיבלים של סאונד-ארט ושל מדיה. הוא מלמד ומרצה בנושאים של אמנות ועיצוב, ובנוסף יצר מיצבים אשר הוצגו במוזיאונים ברחבי העולם. סטבנאו הוא המייסד של פסטיבל אמנות המדיה Garage, היוזם והמנהל האמנותי של TunedCity ועוד.מה דעתך? אהבת? שתף את חבריך אולי גם הם יאהבו? כפתורי שיתוף : 

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר