ציון לשבח בתחרות: "גן עירוני", ירושלים // WORKSHOP Architects >>

יום שבת, ינואר 22, 2011 | , , , |

ציון לשבח בתחרות פומבית דו שלבית לעיצוב מיצבים אורבניים בכיכרות במרכז ירושלים >>


כפי שדיווחנו לפני זמן מה, פורסמו שמות הזוכים בתחרות לעיצוב מיצבים אורבניים בכיכרות במרכז ירושלים [לחצו כאן לפרסום].

אנו מביאים לפניכם היום את הצעתם של משרד workshop (אדריכליות אביטל צברי וענת שני) -"גן עירוני" שזכתה בציון לשבח בתחרות לעיצוב מיצב בכיכר ג'נראלי.

מדברי האדריכליות:

כיכר ג'נרלי, מוקפת מבני אבן מפוארים בהשראת אדריכלות אירופאית ובמיוחד בניין ג'נרלי הקרוי ע"ש חברת הביטוח ג'נרלי האיטלקית אשר מעניקים לה את חשיבותה ואת אופייה הציבורי. עם זאת הצבעים השולטים בכיכר הם לבן ואפור המסנוורים באור השמש החזקה השולטת במקום רוב ימות השנה. לכן בחרנו להוסיף כתם ירוק המדגיש את חשיבות הכיכר מחד ומבליט את יופי המבנים המקיפים אותה מאידך.

כמחווה לקשר האיטלקי , ניצור גן טיפוסי איטלקי של הרנסאנס אשר הפך לגן הטיפוסי הצרפתי כדוגמת גני וורסאי של המאה ה 17, הכיכר הופכת להיות גן מעוצב עשיר בצמחים ועצים הגזומים באדיקות בשילוב עם העצים הקיימים/מתוכננים במקום ואשר "מורידים" את מה שהיה בעבר נחלת האצילים בלבד אל העם, אל אוכלוסיית ירושלים העשירה בגווניה ובצורותיה.


הגן מתאפיין בצורות עגולות בגדלים שונים המפוזרות על פני הכיכר אשר יוצרות מראה גיאומטרי אסטטי במבט מהבניינים הסמוכים ומאפשרות שוטטות נעימה בין הערוגות והתבודדות בפינות אינטימיות שונות בתוך הגן .


האנשים מכל גווני האוכלוסיה הפוקדים כיכר זו, החל בנזירים המגיעים מהעיר העתיקה או מהכנסיות הסמוכות וכלה בבליינים הממלאים את מקומות הבילוי באזור שוקק זה, יופתעו למראה הגן המהוקצע והאסטטי וימצאו את פינות החמד הנסתרות בו כדי לנפוש מין השמש החמה או להתנתק מהמולת העיר. גם האנשים העובדים יום יום במשרדים השוכנים בבניינים המקיפים את הכיכר יהנו מהמראה המיוחד, ההרמוני של הגן הניבט מלמעלה.


גן מסוג זה המורכב מעצים ושיחים הגזומים במדוייק בצורות שונות המנוגדות לדרך גדילתם הטבעית, הפראית, רצה לבטא את דרך המחשבה של שליטת האדם על הטבע.
בתקווה שמיצב זה יהווה חלק ממערכת שיקום מרכז העיר הנדרשת כל כך לירושלים ואשר תבטא את שליטת הטבע העירוני על התושבים לחיות מחדש את מרכז העיר. 
הגן ידרוש תחזוקה שוטפת של גיזום, ולכן מיצב זה יהיה זמני כנראה ל 3 חודשי הסתיו/חורף כאשר הצורך בהשקיה מלאכותית פוחת.
 מה דעתך? אהבת? שתף את חבריך אולי גם הם יאהבו? כפתורי שיתוף : 

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר