מטה חברת Cabel, איטליה // Massimo Mariani >>

יום רביעי, פברואר 09, 2011 | , , |

 Cabel Headquarters // Massimo Mariani >>


בקצה העיר של אמפולי, הסתימה בנייתו של מטה חברת כבל (Cabel - חברה איטלקית לייצור מערכות תוכנה עבור בנקים) שתוכנן על ידי משרד Massimo Mariani Architects.
המבנה בשטח של 4.500 מטר מרובע והוא מוצב בתוך אזור התעשייה המקומית.

תוכנן שחלקו קטן ממנו נמצא באדמה, הבניין מורכב משתי קומות מורחבות מעל גובה מפלס הקרקע ואחת תחת קמרון. בחזית העיקרית תוכננה שטח ירוק ציבורי.
המבקרים מגיעים דרך קומת הקרקע באמצעות שלושה גשרים תלויים מעל "חפירה" גדולה אשר מאירה את הקמרון שנועד לארח תערוכות ואמנות.

בלילה חלל ריק זה הופך ל"בריכת" תאורה שנראה כי מעלה את אדריכלות המבנה מן הקרקע.הקומה התת קרקעית מאכלסת בית דפוס וחלל פתוח לאירועים שונים; קומת הקרקע נתפסה כמעין חללי זכוכית רבים ושונים בחלוקה נוזלית וזורמת לאינטראקציה מודרנית באזורי עבודה.
בקומה העליונה תוכננו משרדי לשכות ונציגויות עם פטיו ומרפסת. המעליות והמדרגות תוכננו בחלק האמצעי של הרשת המבנית (הגריד).

העיצוב נובע ממסמן יחיד: הצורה האדריכלית הכוללת, המחברים, הפתחים , חתכי הכניסה, הריהוט, הידיות והעיטורים. 

במהלך היום הזכוכית הצבועה יוצרת אפקט כרומטי נוזלי בתוך משרדי שחור לבן, ואילו בשעות הלילה, הפתחים מקרינים החוצה תאורה חיונית מתוך הפתחים, החתכים והצורות של הבניין.

המבנה עשוי אלמנטים מבטון יצוק מראש עם חיפוי אלומיניום על הגג ועל החזיתות המעוגלות. חיפוי הגג מסתיר מערכות פוטוולטאים המייצרות 150Kw, דבר אשר הופך את הבניין לעצמאי מבחינת אנרגיה.VIA Decorized

מה דעתך? אהבת? שתף את חבריך אולי גם הם יאהבו? כפתורי שיתוף : 

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר