המוזיאון לאמנות עכשווית, קליפורניה // diller scofidio + renfro Architects >>

יום שלישי, פברואר 15, 2011 | , , , , |

diller scofidio + renfro // broad art foundation >>


הפילונטרופים אלי ואליזבת ברואד ומשרד האדריכלים diller scofidio + renfro חשפו את התכנון והעיצוב של "קרן ברואד לאמנות" - מוזיאון חדש לאמנות עכשווית הנמצא במרכז העיר בלוס אנג 'לס.
ממוקם ממול בית הקונצרטים של וולט דיסני (שתוכנן על ידי האדריכל פראנק גרי) המוזיאון לאמנות עכשווית, מכיל שלוש קומות העוטפות את פני השטח של הבניין ב"רעלה" אסימטרית. "רעלה" מרחבית אשר יוצרת אפקט סינון אור עבור פנים חללי הגלריה.הגישה הציבורית משדרת GRAND מובילה אל תוך המוזיאון באמצעות מסוע הנמצא בתוך ה"רעלה", תוך חשיפת בסיס מזוגג ושקוף לחלוטין בניגוד למסה האטומה של יחידות השירות והאחסון.
בניגוד לתכנון ועיצוב מוזיאון מסורתי, העיצוב של המוזיאון הנוכחי משחק תפקיד דומיננטי בחוויה של המבקר: בחלל הפנימי ממש באמצע הבניין, מרחפת צורה רכה היוצרת את חלל הלובי והכניסה למוזיאון בתחתית הבניין בעוד שהמשטח העליון שלה משמש כרצפה של חלל התצוגה של המוזיאון.
תכנון זה מאפשר אור טבעי מסונן שחודר לתוך שטח הקומה העליונה של חללי התערוכה.
ה"רעלה" התלת מימדית היא מבנה שלד מרובה "תאים" שאופף ועוטף את המוזיאון על כל צדדיו.


בנוסף לכמעט דונם של חלל גלריה החופשי מעמודים, המוזיאון מארח אולם הרצאות לעד 200 אנשים, קומת קרקע עם גלריית מולטימדיה, לובי ציבורי עם שטח תצוגה וחנות מוזיאון.

וידאו המוזיאון:

מה דעתך? אהבת? שתף את חבריך אולי גם הם יאהבו? כפתורי שיתוף : 

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר