זכיה בתחרות: בנייני פרלמנט, אבו דאבי // Ehrlich Architects >>

יום שבת, פברואר 19, 2011 | , , , |

Ehrlich Architects Wins International Design Competition for the Federal National Council’s New Parliament>>

לפני כשבוע הוכרז כי הזוכה הגדול בתחרות אדריכלות בינלאומית לתכנון קומפלקס בנייני הפרלמנט של איחוד האמירויות הערביות (UAE) והמועצה הלאומית הפדרלית (FNC) הוא משרד Ehrlich אדריכלים המבוסס בלוס אנג'לס, קליפורניה.

14 משרדים המייצגים תשע מדינות הוזמנו בתחילת 2010 כדי להגיש את הצעותיהם לשלב הראשון של התחרות לבניית בניין FNC החדש. רשימה קצרה של ארבעה מועמדים סופיים נבחרו להמשיך לשלב שני מפורט יותר: Ehrlich Architects (USA), Foster + Partners (UK), Massimiliano Fuksas Architects (Italy), and Zaha Hadid Architects (UK) .


ארליך אדריכלים (אשר חברו בשלב השני עם משרד מקומי מאיחוד האמירויות הערביות - גודווין אוסטן ג'ונסון [GAJ] ומשרד לאדריכלות נוף - ValleyCrest Design Group) יצרו תוכנית עבור הפרלמנט FNC החדש אשר מגלם את הזהות הייחודית של איחוד האמירויות הערביות: חברה מודרנית הנעה באומץ אל העתיד, תוך שמירה על קשר חזק עם ההיסטוריה והמסורות שלה.


"הפרלמנט החדש יאזן את המורשת האסלאמית עם השאיפות העכשווית העולמיות של איחוד האמירויות, שם המודרניות והמסורת הולכים יד ביד באיזון הרמוני", מסביר סטיבן ארליך.
FAIA, RIBA. "הארכיטקטורה של הבניין החדש של FNC יקח תפקיד חיוני יותר ויותר בחייהם של כל אזרחי איחוד האמירויות הערביות."ההצעה המנצחת לבניין הפרלמנט החדש מחברת בין השפה העיצובית הערבית עם צורות עכשוויות וחידושים טכנולוגיים אחרונים, תוך יצירת משמעות, פונקציונליות מקסימלית וקיימות סביבתית.

העיצוב מעוגן על ידי מבנה בולט של כיפה בקוטר של 100 מטר, המתנשא כ-"פרח המדבר" (על פי האדריכלים) ויוצר סביבה מוצלת תוך "יציקת" דפוסים אסלאמיים של אור מנומר על השיש הלבן בחלל הכניסה.בנייני הפרלמנט המאגפים את מבנה הכיפה, מאכלסים את רוב המשרדים, חדרי הפגישות וחלל המבקרים, צבועים בטקסטורות של חול ומדבר.


האתר של הפרלמנט החדש מעביר את משמעותו כמוסד ציבורי. הוא ממוקם בשדרת Corniche שאבו דאבי , אחת שדרות התהלוכה הגדולות בעיר הבירה של המדינה, שבו אירועים וחגיגות אזרחיות חשובות מתקיימות.
מול המפרץ הערבי, המתחם החדש של בניין FNC יהיה החזית הממשלתית שעל חוף הים. הכיפה שלו תהיה גלויה לאורך קילומטרים על פני המים ותהווה נקודת ציון.


מה דעתך? אהבת? שתף את חבריך אולי גם הם יאהבו? כפתורי שיתוף : 

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר