זכיה בתחרות: אנדרטת השואה, טיילת אטנלטיק סיטי // Patrick Lausell + Paola Marquez >>

יום רביעי, פברואר 16, 2011 | , , |

Atlantic City Boardwalk Holocaust Memorial - 1st Prize Winner // Patrick Lausell + Paola Marquez

פטריק לוסל ופאולה מארקס (Patrick Lausell + Paola Marquez), סטודנטים באוניברסיטת קולומביה, בבית הספר לארכיטקטורה זכו בפרס ראשון בתחרות הטיילת לזיכרון השואה שבאטלנטיק סיטי.

חבר המושבעים, המורכב דניאל ליבסקינד, ריצ'רד מאייר, מיכאל ברנבאום,קליפורד צ'אנין, ונדי אוונס ג'וזף, וג'יימס א'יאנג, בחרו בפרויקט זה מתוך למעלה מ-700 הצעות שהוגשו לתחרות שנתקבלו מ -55 מדינות.


מדברי האדריכלים בהצעה לתחרות:

"אנחנו רוצים לזכור. אבל אנחנו רוצים לזכור למטרה, במיוחד כדי להבטיח שלעולם הרע לא ינצח, כפי שהוא עשה עבור מיליוני הקורבנות התמימים של הנאציזם "-.John Paul IIבקטיעת הליניאריות של הטיילת, הפלטפורמה היא קרע, כוח הרסני, רגע לא הגיוני בתכנון נוף שבור שקוטע את רצף ההיסטוריה.תקוע בין המשטחים השבורים, הוא רסיס של אור זורם המציע רגע חגיגי של שלמות והמשכיות.


הקרע הויזואלי שבתחילה מושך את אורחים סקרנים למבנה מוביל לרגע של נחמה, עוטף את המבקר בזוהר שקוף הבוקע מזרם האור.


ההצעה שלנו יוצרת חלל אינטימי לאורך הטיילת של אטלנטיק סיטי שנועד לעצור ולהרהר, ליצור תודעה למעשי השואה וג 'נוסייד אחרים. האנדרטה נתפסת כנוף שבור,המסמלת את האלימות של השואה, ואת נהר האור, התופר את המשטחים ומבטא את רצוננו בשלום. מעשים של רצח עם גלובלים, המתחילים בשואה, מתועדים על אנדרטאות המשטחים המתקפלים.הערות השופטים:
דניאל ליבסקינד:.... "זיכרון זה אינו מייצג את השואה,שום דבר לא יכול לייצג את השואה. אנשים עשויים לשאול, אז למה הוא נבנה? - הזיכרון אמור להיות מוקדש לחשיבה והרהור על מאורעות השואה, זהו המרחב שנוצר בהקשר מסוים של התבוננות עם יחס מסוים. הוא מתקשר בקונטקסט הגדול יותר, שבו אני חושב שעם הזמן יכול להוות חלק בחוויה של האנשים של אטלנטיק סיטי, ואחד האתרים שבהחלט יבואו לבקר כשהם מגיעים לעיר. "ריצ 'רד מאייר: "אין אפשרות ריאלית שיכולה לבטא מה אנשים חושבים ואיך הם מגיבים על השואה. עם זאת, אני מאמין כי הקיר הקיים בעיצוב הזה הוא הזדמנות לעשות משהו משמעותי כשאנשים יוכלו להבין ולשאול, איך זה קשור לשואה? מה המשמעות של השואה ? "פרופ 'מיכאל ברנבאום: "שפת המעברים אמנותית לאורך זמן. דור אחד יחווה משהו ייצוגי באופן ישיר, הדור השני יתעייף מהייצוג - ההצעה הזו יותר מתוחכמת , יש לנו הזדמנות להזמין את המבקרים לחוות את זה...."

VIA BUSTLER

מה דעתך? אהבת? שתף את חבריך אולי גם הם יאהבו? כפתורי שיתוף : 

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר