מגדל רוטישלד, תל אביב // Richard Meier & Partners Architects >>

יום ראשון, פברואר 27, 2011 | , , , , , |

Rothschild Tower // Richard Meier & Partners Architects >>


התחילה הבנייה על "מגדל רוטשילד" של אדריכל ריצ'ארד מאייר בתל אביב. בניין המגורים בן ה-37 קומות , בגובה של 155 מטר יכיל לצידו מבנה משרדים של 8 קומות וימוקם במיקום המרכזי של תל אביב - אלנבי/רוטשילד.היסטורית הארכיטקטורה בתל אביב מורכבת ברובה ממבנים בקנה מידה נמוך בסגנון הבינלאומי שתוכננו בשנות ה-30.  תל אביב שגם מכונה "העיר הלבנה", הוכרזה על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית בשנת 2003.שד' רוטשילד העוברת בלב העיר הלבנה הינה מדרחוב פעיל עם שטח ירוק מרכזי, שבילים של עצים ומגוון של בתי קפה, מסעדות ומזנוני רחוב מסוגננים. אזורי משחק והספסלים שבפארק האורכי של רוטשילד נמצאים בשימוש מלא ביום ובלילה.

לפי מאייר, כל תגובה עיצובית בהקשר של רוטשילד והעיר הלבנה חייבים להגיב לחיים של הרחוב הפורח תחת אור מסונן והגנה של עצי צל לעוברים ושבים העושים שימוש פעיל ויומיומי בשדרה.ריצ'ארד מאייר: " הפרויקט שלנו הוא טהור, איקוני ופשוט.


המגדל בן 37 קומות יהיה ממוקם בשדרות רוטשילד רחוב אלנבי, אחד של הרחובות הבולטים של תל אביב. שיקולי היסוד אשר מעצבים את תוכנית המגדל הן איכות האור לחללים, הנוף לים, ומערכות היחסים עם המרקם הקיים של שדרות רוטשילד.


בשכונה המקומית הכוונה היא לשלב בניין ציון דרך חדש אשר יהווה "עוגן" בלב תל אביב, בניין המשלים את שכניו וקודמיו המודרנים בעיצוב בסגנון הבאוהאוס ההיסטורי של "העיר הלבנה" "
המסה של המגדל היא פשוטה וקלילה, תוך התמקדות בחומרים קלים, אלגנטים ושקופים. 
בסיס המגדל, פתוח ושקוף, יכלול לובי מזמין לחלל הקמעונאי.הכיכר הפתוחה שממול המגדל "תהנה" מהפרדה מינימלית בין הרחוב לבין המדרכה, עם עצים חדשים שינטעו בקצה שדרות רוטשילד ויפרידו בין השטח הציבורי לתנועה.מבנה חופת זכוכית חדשה מאווררת ומוארת לאורך חזיתות הרחוב, יחד עם פתחים גדולים בחזיתות בקומה השנייה שבה תתוכנן בריכה לכיוון רחוב אלנבי וספא על רחוב יבנה יוסיפו חיוניות ורעננות חדשה לאזור מפורסם זה של תל אביב. 


בניין מגורים כולל גם מרתף יינות וטרקלין דיירים.


החלק המסחרי של הבניין נועד בעיקרו כדי לעדכן / לשדרג את העיצוב המקורי של הארקדה במבנה הקיים. המעבר יהיה דרך כניסות בולטות המשמשות הן רחוב אלנבי והן את רחוב יבנה; מהכניסה לרחוב יבנה יהיה אפשר להגיע לבניין המשרדים בעל 5000 מ"ר שיבנה מעל. שילוב דינמי זה יתרום לצמיחה מתמשכת של תל אביב כמקום עירוני תוססת ברוח של בירות אירופה.


הבניה אמורה להסתיים בשנת 2013 .וידאו המציג את הפרויקט:מה דעתך? אהבת? שתף את חבריך אולי גם הם יאהבו? כפתורי שיתוף : 

Facebook Comments

1 Responses So Far:

אנונימי אמר/ה...

מה,,, אין יותר אדריכלים כחול/לבן.....?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר