אירוע: הרצאה SANAA, יפן // מוזיאון העיצוב, חולון >>

יום חמישי, פברואר 10, 2011 | , |


הרצאה מיוחדת מפי קזויו סג'ימה וריו נישיזאווה בעלי משרד האדריכלות SANAA, יפן >>
24/2/11 , 15:00 | מוזיאון העיצוב 

קזויו סג'ימה (Sejima Kazuyo), בעלת תואר באדריכלות מאוניברסיטת הנשים ביפן. עם סיום לימודיה, החלה לעבוד במשרדו של האדריכל הנודע טויו איטו. ב-1987, פתחה סטודיו עצמאי בטוקיו, וכמה שנים מאוחר יותר זכתה בתואר אדריכלית השנה ביפן שקיים ה"המכון היפני לאדריכלות" בקטגוריית אדריכלים צעירים. סג'ימה מרבה להרצות באוניברסטאות כמו פרינסטון, הפוליטכניקום של לוזאן, האקדמיה לאומנות טאמה Tama, ואוניברסיטת Keio. סג'ימה היא האישה הראשונה שנבחרה להיות אוצרת הביאנלה לאדריכלות (2010).ריו נישיזאווה (Ryue Nishizawa) סיים לימודי תואר שני באדריכלות באוניברסיטה הלאומית ביוקוהמה ב-1990. ב-1997 הקים משרד עצמאי הנושא את שמו. הוא בעל תואר פרופסור מהאוניברסיטה הלאומית ביוקוהמה.
את משרד האדריכלות SANAA ייסדו השניים בטוקיו ב-1995. בין עבודותיהם פורצות הדרך של קזויו סג'ימה וריו נישיזאווה:
מרכז הלמידה של רולקס, לוזאן, שוויץ; ביתן אומנות הזכוכית במוזיאון טולדו, אוהיו, ארה"ב; המוזיאון החדש לאומנות עכשווית, ניו יורק, ארה"ב; ביתן סרפנטיין בלונדון; בניין כריסטיאן דיור בטוקיו ומוזיאון המאה ה-21 לאמנות עכשווית ב- Kanazawa.
על עבודתם המשותפת זכו סגי'מה ונישיזאווה במדליית הזיכרון ע"ש ברונר ארנולד מטעם ה- American Academy of Arts and Letters בשנת 2002, בפרס אריה הזהב לשנת 2004 כעבודה המשמעותית ביותר בביאנלה לאדריכלות בונציה, בפרס העיצוב ממכון האדריכלות של יפן בשנת 2006, ובפרס Kunstpreis של ברלין ב-2007 מטעם האקדמיה לאמנות בברלין. הם הציגו את עבודותיהם בתערוכות רבות בארצות הברית ובאירופה והרצו באוניברסיטאות היוקרתיות בעולם.

פרס פריצקר לאדריכלות שנוסד ב-1979 הוא העיטור הגבוה ביותר בתחום.
על הנימוקים לפרס כתבו השופטים:
"על אדריכלות שהיא בו זמנית גם עדינה וגם רבת עוצמה, מדויקת ודינאמית, מתוחכמת אך לא מתחכמת, על יצירת בניינים שמשתלבים בהצלחה בסביבה ועם הפעילויות שהם מאכלסים ויוצרים תחושה של מלאות ועושר של התנסויות. על שפה ייחודית הנובעת מתהליך שהוא גם ייחודי וגם מעורר השראה. על המבנים המצוינים שנבנו וההבטחה הטמונה בפרויקטים העתידיים שלהם".

כרטיסים להרצאה במחיר 220 ₪


כוללים כניסה לתערוכה "פוסט פוסיל: חושפים את מאובני העתיד" במוזיאון העיצוב חולון
טלפון לרכישת כרטיסים: 03-5021552
מספר המקומות מוגבל

הנחה לידידי מוזיאון העיצוב, מנויי ספרית החומרים וחברי אגודת אדריכלי הפנים בישראלמה דעתך? אהבת? שתף את חבריך אולי גם הם יאהבו? כפתורי שיתוף : 

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר