זכיה בתחרות: WOODPILE, קנדה // אדריכלים נעה בירן + רועי טלמון >>

יום ראשון, פברואר 06, 2011 | , , |


<< WOODPILE // Noa Biran + Roy Talmon 

במסגרת תחרות בינלאומית פתוחה שנערכה ב - Winnipeg שבקנדה לתכנון בקתות מנוחה מחוממות לאורך נהר שהופך למסלול החלקה על הקרח בחודשי החורף, זכו האדריכלים הישראלים נעה בירן ורועי טלמון לאחד מחמשת ההצעות שזכו במקום הראשון.
תחרות התחממות הבקתות: תערוכת אדריכלות ואמנות על הקרח שהושקה לראשונה בשנה שעברה כדי לאפשר למבקרים והמחליקים של נהר Assiniboine Credit Union ב-Winnipeg שבקנדה לעסוק בחלקים השונים של האמנות והאדריכלות. בשנת 2009/10, חמש בקתות התחממות נבנו והונחו על נהר Assiniboine. ההערכה היא שכ-450.000 מחליקי קרח השתמשו בשביל ובבקתות במהלך ששת השבועות ששביל ההחלקה היה פתוח בשנת 2010.
בשנת 2010/11, התחרות הבינלאומית בחרה שלוש בקתות זוכות (+ הצעה אחת של צוות סטודנטים מן הפקולטה לארכיטקטורה באוניברסיטת מניטובה+ הצעה של אדריכל בעל שם) עבור עיצוב ובנייה בחורף בעונה זו .כאמור אחת ההצעות הזוכות הינו של צוות האדריכלים הישראלים נעה בירן ורועי טלמון (שוודאי זכורים לכם מהביאנלה שנערכה בבת ים במיצב שעשו והופיע כאן במגאזין "גדר-תריס" - לחצו כדי להיזכר)

מדברי האדריכלים בהצעה לתחרות:
הבערת אש היא המעשה היסודי ביותר של ההתחממות. הבקתה WOODPILE =ערימת עצים משמש כמקום למעשה זה, ואילו הופכים אותו לחומר הבנייה: קירות הצריף בנויים כמסגרת מתכת מרחבית אשר מכילה עצים להסקה. באמצעות שימוש בעצי הסקה עם הזמן, מראה הבקתה משתנה ללא הרף.

כאשר החורף מתחיל והעצים להסקה מוערמים, מפלס ערימת העצים נמצא בגובה המקסימלי שלו, סוגר את הצריף מן הסביבה ומבודד את החלל הפנימי שלו מקור החורף. במבט דרך החרכים שבין העצים, אפשר לראות את המדורה הבוערת בפנים.
ככל שמתקרב האביב, מפלס מערום העצים נמוך ומרחב הפנים של הצריף מתגלה בהדרגה ונחשף לחוץ.
בקיץ הבקתה "עירומה" ויכולה לשמש כביתן מוצל לאורך הנהר.
הבקתה כעת נבנית , לכן הישארו מעודכנים - בשבוע הבא נפרסם את התמונות של הבקתה הבנויה.
מה דעתך? אהבת? שתף את חבריך אולי גם הם יאהבו? כפתורי שיתוף : 

Facebook Comments

1 Responses So Far:

יאיר אמר/ה...

כלומר ככל שיותר קר אתה משתמש ביותר עצים, אבל אז קר לך כי שרפת את הקיר, אז אולי לא כדאי להשתמש בעצים, אבל אז יהיה קר...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר