גשר שיח זייד, אבו דאבי // ZAHA HADID ARCHITECTS >>

יום ראשון, פברואר 20, 2011 | , , |

SHEIKH ZAYED BRIDGE // ZAHA HADID ARCHITECTS >>

בנייתו של גשר שיח זייד באבו דאבי הנראה כאילו תוכנן במשיחת מכחול אחת זורמת ומהירה בידיה של זאחה חדיד הגיע לסיום. הגשר באורך של 842 מטר, מתנשא לגובה שיא של 64 מטר וברוחב 61 מטר.לאיחוד האמירויות הערביות יש חברה ניידת מאוד הדורשת תוואי חדש סביב מפרץ החוף הדרומי, המחבר בין שלושת האמירויות יחד.בשנת 1967 גשר קשת עשוי פלדה נבנה כדי לחבר את העיר הצעירה של האי של אבו דאבי אל היבשת, ואחריה הגשר השני שנבנה בשנות השבעים, חיבר את הצד הדרומי של אבו דאבי ליבשת.מיקומו של גשר המעבר החדש (השלישי), קרוב לגשר הראשון, וקריטי בהשלמת פיתוח מערכת הכבישים המהירים של אבו דאבי וסביבתה.
נמצא בסביבה פתוחה, לגשר יש את הסיכוי להיות יעד בפני עצמו כזרז פוטנציאלי לצמיחה העירונית העתידית של אבו דאבי.הגשר נראה כגל סינוסי מבני החוצה ועובר את התעלה.היבשת היא "כן השיגור" למבנה הגשר העולה מן הקרקע ויוצר את כביש הגישה. סיפוני הכביש תלויים בכל צד של מבנה עמוד השדרה.בין סיפוני הכביש קשתות פלדה קמות ועולות ממזחי בטון אסימטריתים באורך, כדי לסמן את היבשת ואת ערוצי הניווט למשתמשים.


עמוד השדרה הראשי מתפצל ויוצא מחוף אחד לאורך ערוץ מרכזי, סוטה מתחת לסיפוני הכביש החיצוני לכבישים שבקצה השני של הגשר.
המבנה הקשת העיקרי של הגשר מתנשאת לגובה של 60 מ' מעל פני המים עם הכביש שעובר בגשר בגובה של 20 מטר מעל פני המים.

וידאו המראה נסיעה בגשר (עמדו עם העכבר על הסרט ושימו לב שאפשר גם לראות וידאו בנסיעה מהצד השני):מה דעתך? אהבת? שתף את חבריך אולי גם הם יאהבו? כפתורי שיתוף : 

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר