חדשות: זוכה פרס פריצקר לשנת 2011 : eduardo souto de moura >>

יום שלישי, מרץ 29, 2011 | , , |

eduardo souto de moura wins the 2011 pritzker prize

היום נודע כי חתן פרס פריצקר הוא: האדריכל הפורטוגזי Eduardo Souto de Moura.


האדריכל 58 בן בעל משרד המבוסס בפורטו עבד בעברו במשרד של Siza, (חתן פריצקר לשנת 1992), ופתח משרד עצמאי בשנת 1980. מאז הוא השלים תכנון ובניה של מעל לשישים בניינים, רובם בפורטוגל, וגם בספרד, איטליה, גרמניה, בריטניה ושוויץ.


טקס רשמי עבור הפרס הידוע בעולם בתור תואר הכבוד הגבוה ביותר של מקצוע האדריכלות יתקיים בוושינגטון, ב -2 ביוני.


בהודעת ​​הבחירה של השופטים נכתב כי, "זו מסמנת את הפעם השנייה בתולדות הפרס שאדריכל פורטוגזי נבחר. הראשון היה בשנת 1992 כאשר Alvaro Siza כובד בפרס."


מטרת פרס האדריכלות פריצקר , אשר נוסדה בשנת 1979 על ידי המנוח ג'יי פריצקר  ואשתו סינדי, היא לכבד ולבחור פעם בשנה אדריכל (בחיים) אשר בעבודתו מדגים שילוב של תכונות כמו חזון, כישרון ומחויבות לתרומה עקבית ומשמעותית לאנושות ולסביבהבאמצעות אמנות ואדריכלות. זוכי הפרס מקבלים מענק בסך 100,000 $ ומדליון ברונזה.


מתוך נימוק הבחירה של יו"ר פרס פריצקר פאלומבו יהוה : "במהלך שלושת העשורים האחרונים, אדוארדו יצר גוף עבודות של הזמן שלנו, אך גם נושאת הדים של מסורות ארכיטקטוניות.." , "..לבניינים שלו יש יכולת ייחודית להעביר תכונות סותרות לכאורה - כוח הצניעות, התעוזה והתחכום, תשומת לב ציבורית מודגשת תוך תחושה של אינטימיות, בעת ובעונה אחת."כסטודנט, עבד Souto de Moura עבור Alvaro Siza במשך חמש שנים. מאז הקמת המשרד שלו בשנת 1980, Souto de Moura השלים כשישים פרויקטים בפורטוגל מולדתו, אבל יש לו גם בנייני אדריכלות שעיצב בספרד, איטליה, גרמניה, בריטניה ושוויץ. הפרויקטים כוללים בתים פרטיים, קולנועים, מרכזי קניות, בתי מלון, דירות, משרדים, גלריות לאמנות, מוזיאונים, בתי ספר, מתקני ספורט תחתיות.
האצטדיון שלו ב Braga, פורטוגל היה האתר של אליפות הכדורגל האירופי, כאשר הושלם בשנת 2004, וזכה לשבחים גבוהה. כמעט מיליון וחצי מטרים מעוקבים של גרניט פוצצו מהאתר ונמחצו על מנת לעשות את הבטון עבור האצטדיון. הפיצוצים המדויקים של צד ההר יצרו "קיר" בגובה 100 רגל המשמשים צד אחד של האיצטדיון. Souto de Moura מתאר את קיומו של הטבע עם הבניה מעשה האדם כאדריכלות טובה. במילים שלו, "זה היה דרמתי לפוצץ את ההר ולעשות את הבטון מן האבן." 


Souto de Moura תכנן מגורים רבים, שאחד מהם, בית מספר שתיים שנבנה בעיר Bom Jesus . הבית הוזכר על ידי השופטים גם כן כ"עושר יוצא דופן בכל מידה בעדינות של תכנון הבטון בקירות החיצוניים של הבית."Souto de Moura על הפרויקט: "האתר היה על גבעה תלולה למדי המשקיפה על העיר של בראגה, החלטנו לא לייצר נפח גדול שנח על ראש גבעה. במקום זאת, תכננו חמש מרפסות עם קירות בחזית, עם פונקציה אחרת המוגדרת עבור קומת מרפסת: עצי פרי במפלס הנמוך ביותר, בריכת שחייה על המפלס הבא ואת החלקים העיקריים של הבית על הבאים, חדרי שינה במפלס הרביעי, ועל העליון, נטענו יער. "


בהמשך השבוע נביא כמה פרויקטים נוספים של Souto de Moura , הישארו מעודכנים :) .בהצלחה לכולם בשנה הבאה!מה דעתך? אהבת? שתף את חבריך אולי גם הם יאהבו? כפתורי שיתוף : 
Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר