דעה: רוצים להצליח? תעבדו אצל רם קולהאס ותתחתנו עם אדריכל\ית>>

יום שני, מרץ 07, 2011 | , |

BABY REMS >>


לפני כמה שבועות , מגאזין מטרופוליס פרסם פוסטר מדהים עם הכותרת "BABY REMS". הפוסטר מראה את הדור הראשון והשני של האדריכלים שהתחילו לעבוד במשרד OMA אצל רם קולאהוס והיום הינם מהאדריכלים הבולטים והמשפיעים בעולם.

בשנת 1975 רם קולהאס, יחד עם איליה וזואי זנגליס ומדלון ורייסנדרופ , ייסדו את משרד
OMA- the Office for Metropolitan Architecture .

היום משרד OMA הוא אחד ממשרדי האדריכלים המשפיעים ביותר בעולם. המשרד לא רק תכנן כמה מהמבנים החשובים ביותר בעידן שלנו (מייסון בורדו ,הספרייה הציבורית בסיאטל ואת מטה CCTV ואלו הם רק כמה מהבולטים) אלא גם בזכות האווירה המפורסמת והחממה של המשרד שטיפחה כישרונות של מאות אדריכלים מוכשרים.


רק תסתכלו על הפוסטר למטה: זוהי רשימת אדריכלים מכובדת בהחלט. בוגרי OMA אלו משפיעים כעת, כל אחד בדרכו, על האדריכלות והעיצוב של העידן הנוכחי.אם לסכם זאת במילים אחרות, לעבוד אצל אדריכל מפורסם יכולה להיות הליכה בכיוון הנכון להצלחה, אבל לעבוד אצל רם קולאוס .. זה כבר הליכה בכיוון להצלחה מובטחת.
                                                                                           

פוסטר זה, מראה רשימה מדהימה של סטאר-ריכטקטים שיצאו מבית OMA. דבר מרשים עוד יותר הוא שהרשימה לא שלמה! , שכן היא חסרה כמה שמות כמו Space group מאוסלו , משרד האדריכלים DnA מסין והמשרד מרוטרדם STAR אדריכלים. (כן! הם קראו לעצמם כך :) ).
הלקח השני מהפוסטר הזה הוא, שכדי להצליח בתור אדריכל/ית - אתה צריך להתחתן עם אדריכל/ית.
תוכלו להבחין כי כמה מהמשרדים הרשומים הם זוגות נשואים או שותפים שנפגשו כשעבדו ב-OMA.
כן כן , ישנם גם כמה שהתגרשו :) ..

האם גם כך בישראל? כמה ממשרדי האדריכלים הבולטים והמצליחים בארץ, הינם זוגות נשואים שפתחו משרדים, לדוגמא משרד חיוטין, קימל אשכולות, בר אוריין ועוד.  


בקשר להצלחת הדור הראשון והשני נראה כי בארץ בעיקר בולטים (תלוי את מי שואלים) הם אלו שאביהם או אמם היו אדריכלים ישראלים מפורסמים (וכאן הרשימה ארוכה ומוכרת) ולווא דווקא יוצאי משרד זה או אחר.
אולי הדור השלישי או השלישי וחצי יוכיחו אחרת .


אז מה הלקח הגדול בינתיים: רוצים להצליח?  לכו לחפש עבודה ב-OMA וכאשר אתה שם תנסו למצוא בחור או בחורה נחמדה (תלוי בהעדפות המיניות שלך), תתחתנו ותקימו משרד יחד.

פשוט לא? ..מבוסס על מגאזין מטרופוליס.


מה דעתך? אפשר להצליח בארץ בתור אדריכל? אהבת? שתף את חבריך אולי גם הם יאהבו? כפתורי שיתוף : 

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר