וידאו: המדיאטק של סנדאי רועד... >>

יום חמישי, מרץ 17, 2011 | , |

Sendai Mediatheque Shaking >>


רעידת אדמה האחרונה שהתרחשה ביפן הרעידה בחוזקה את סנדאי (Sendai) , היכן שבין השאר ממוקם בניין המדיטק של Toyo Ito , אחד ממרכזי התרבות והפנאי הידועים והמשמעותיים ביותר של האדריכלות העכשווית ביפן ובעולם בכלל.הסרט מטה צולם ככל הנראה על ידי מישהו אשר מסתתר מפני רעידת אדמה מתחת לשולחן בתוך המבנה.


שני דברים יוצאי דופן כאן מלבד רעידת האדמה הקשה: הזמן הארוך והעצום של הטלטולים שעובר הבניין והתוצאה המדהימה שלמרות התנדנדות הפראית ממש, הוא נותר יחסית שלם וללא כל קריסה.התמונות המופיעות למעלה מראות קומה אחרת של המדיטק, וכמו הוידאו מרמזות כי הבניין הצליח להישאר עומד ושלם ברובו. 


מפחיד לא? ... :)

תזכורת קצרה למי שלא מכיר, המדיאטק של האדריכל היפני TOYO - ITO הינו פרוייקט אשר בשנת 2006 קיבל את מדליית הזהב המלכותית של המכון המלכותי הבריטי האדריכלי (RIBA),מהיבטים שונים: החדשנות המבנית שלו, התכליתיות שלו והמשמעות התפקודית שלו לתושבי סנדאי.


ממוקם בשטח של 50 על 50 מטר, ספריית המדיה מכילה: ספרייה, דוכני אינטרנט, אזורים של DVD, גלריות, בתי קפה וכו '.


אבל אולי מה שהפך את הבניין הזה לציון דרך הוא הניסיון לתרגם לצורה ומשמעות אדריכלות, את הנזילות, של עולם המחשב הדיגיטאלי והוירטואלי המאפיינים את הזמן שלנו. וכנראה..גם העמידות שלו בפני רעידות אדמה :) . 

בשיטוט באינטרנט הצלחנו למצוא מצגת קצרה המסבירה על הבניין ובעיקר על הייחודיות שלו , בהתייחס לרעידות האדמה התכופות המתרחשות ביפן. מאד מעניין :  ( לחצו על התמונה על מנת להעביר דף)

                                                                                           בהמשך היום תפורסם כתבה נוספת על רעידת האדמה ביפן .. תשארו מעודכנים!


מה דעתך על הכתבה? מעניין לא? אז למה שלא תפנק את כל החברים שלך בלינק לאתר? :) כפתורי שיתוף : 

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר