זכיה בתחרות: תוכנית אב לצומת שטוקהולם, שוודיה //
BIG + Grontmij + Spacescape Architects >>

יום רביעי, מרץ 23, 2011 | , , |

BIG //WINS STOCKHOLMSPORTEN MASTER PLAN >>

BIG + Grontmij + Spacescape הם הצוות המנצח של התחרות לתוכנית אב - "Stockholmsporten" שביקשה לעצב פורטל כניסה מזמין חדש לעיר שטוקהולם במפגש של צומת ענקית חדשה אשר מתכוננת לקום במקום.הצומת המתוכננת "Hjulsta" נמצאת 15 ק"מ צפונית לשטוקהולם, בה שני כבישים אירופיים E18 ו E4 מתלכדים לתוך צומת בעלת שלושה מפלסים. זהו פרויקט התשתית הגדול ביותר בשוודיה, הנדרש עקב הצמיחה והפיתוח המסיבי של עיר הבירה.
תחרות Stockholmsporten מבקשת להגדיר את צומת Hjulsta באמצעות פיסול הנוף שמסביב ומסגור קנה המידה של הרכב בתוך הצומת. בנוסף ההצעה מחברת את אזורי הבילוי הסמוכים Järvafältet דרך טיילת רציפה המובילה לסביבה הטבעית ובעלת המורשת הייחודית, דבר המוסיף איכויות חדשות לאתר.BIG נבחרה כזוכה של תחרות המוזמנים מבין הצעות ממשרדים מפורסמים וגדולים כמו מSnøhetta הנורווגית,  אדריכל הנוף הדני Kristine Jensen ומשרד Giudice אדריכלים השוודי.לפני התחרות, הכבישים החוצים יצרו מחסומים פיזיים וחזותיים בין השכונות שמסביב וחילקה אותם לארבעה אזורים בהיקף של 580.000 מ"ר. ההצעה של BIG, שנקראת "עמק האנרגיה", מחברת מחדש אזורים אלה באופן בלתי היררכי ודמוקרטי דרך שבילי אופניים וצירי הולכי רגל מעגליים ורציפים שלצידם בנייני ציבור הכוללים מרכז קניות וספורט, חמאם ומסגד אשר ימשוכו מבקרים מהעיר שטוקהולם ומפרבריה.
על ידי החדרת סביבות טבעיות שונות בתוך הלולאה המקיפה, "עמק האנרגיה" במרכז הפארק הופך ל"עוגה" (על פי הגדרתם) בצורה של יערות אורן ואלון, מקווי מים, מדשאות וכן שטח הררי אשר יוצר חוויה מגוונת כאשר נעים סביב הנוף החדש שנוצר.


לשכונות הסמוכות יש מקום לגדול ובכך להרחיב את התשתית ואת ההתפתחויות העתידיות עד לרכס של העמק החדש.


""עמק אנרגיה" היא תוכנית אשר משלבת בין אורבניזם, נוף, אמנות, אדריכלות ותשתיות לשכונה החדשה של שטוקהולם. על ידי ריתום מומנטום ההשקעה המאסיבי במנהרות וכבישים ואת החפירה העודפת לשימוש מחדש בעמק מעשה ידי אדם, נוצרת הכלאה בין תחומיים של תשתית לוגיסטית, כלכלית, סביבתית וחברתית. "Bjarke Ingels, מייסד שותף, ​​BIG.לאתר יש פוטנציאל ענק ככניסה החדשה לתוך העיר שטוקהולם.


נקודה זו הפכה לכדור מרחף המשקף בצורה רפלקטיבית את שטוקהולם כפי שהיא, חדש לצד ישן, תוף יצירת מבטים של 180 מעלות לכל האזור עבור הנהגים הנכנסים או יוצאים מהעיר.


30% מפני השטח של הכדור מכוסים בתאים פוטו-וולאטים המייצרים מספיק אנרגיה כדי לשמור אותו צף תוך אספקת חשמל ל-235 בתים בשכונה.


"הספירה השטוקהולומית" היא אייקון/נקודת ציון משתנה כי היא משקף את העונות שעוברים החיים העירוניים המתפתחים מתחתיה.

מה דעתך? אהבת? אז למה שלא תראה/י לכוווווווולם? בשניה את/ה משתף/ת אותם : 

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר