"הקוביה הכתומה" ,צרפת // jakob + macfarlane Architects >>

יום ראשון, מרץ 13, 2011 | , , , , |

jakob + macfarlane Architects //  orange cube >>

משרד האדריכלים jakob + macfarlane הצרפתי שלח לנו תמונות של פרויקט המסחר והתרבות האחרון שלהם שעוד מעט מגיע לסיום: "הקוביה הכתומה" בליון, צרפת.
תוכנן כחלק מפרויקט תכנון ופיתוח עירוני לחידוש המזחים של ליון, הקוביה האורתוגונלית בעלת חמש הקומות "משחקת" עם התנועה של נהר הסון (saône) הסמוך, חוקרת את ההשפעות של חיסור וחיבור חללים ומנסה למתוח את גבולות הדיון על איכותם של מרחבים.בנוי על מסגרת קבועה של 29 מ' על 33 מ' , המבנה עומד באופן עצמאי ברציף על רקע של מבנים תעשייתיים.


האלמנט הבולט ביותר של העיצוב - הגוון הכתום בהיר שלו - הוא הפשטה של צבע עופרת, צבע תעשייתי המשמש לעתים קרובות על אזורי הנמל.


המעטפת החיצונית היא חזית מנוקבת בדגם מפוקסל הדומה לשבילים של טיפות מים, בהשראת זרימת הנהר הסמוך.


מעטפת נקבובית זו מאפשרת מבטים וכניסת אור טבעי תוך יצירת זהות ברורה לבניין.


הרגלוריות המבנית של הקובייה נשברת בפינה הצפון מערבית הפונה לנהר.חרוטי בצורתו, חלל אלכסוני גדול, נפער ומפיק מרחב חדש: אטריום גדול נוצר הגובל בצידו בסדרה של מסדרונות חוצים אשר מחברים את מרחבי המשרדים יחד.
החזית נכנסת לעומק של הנפח, וכתוצאה מכך גורמת לשינוי ביחסי פנים/חוץ, תוך מתן כניסת אור ונוף.

חיסור נוסף בנפח הקוביה נעשה בקומת הכניסהובגג - דבר היוצר קשרים ישירים בין הבניין, המשתמשים שלו והאתר.הפרויקט מתוכנן עם חשיבה לתכנון ופיתוח בר קיימא תוך אופטימיזציה של החזית המאפשרת פשרה בין ביצועים תרמיים ונוחות ויזואלית.חלק משטח הפרויקט מוקדש לאולם תצוגה לאובייקטים של עיצוב פנים ואדריכלות.
האדריכלים החליטו להמשיך עם השפה של הקוביה ורעיון הנזילות בהשראת הנהר ולהכניסו למרחב הפנימי של אולם התצוגה.
התוצאה היא "נהר וירטואלי" תלת מימדי או נפח המכיל קיר נקבובי רב אשר 60 הנישות שבו מציגות רהיטים מעוצבים.הקיר בצורת L ומכיל נישות בצורות וגדלים שונים המאפשרים לכל רהיט להיות מוצג בייחודיות שלו.הבניין יתחבר בעתיד במדרגות צפות ענקיות לגדות הנהר / רציפים.

מה דעתך? אהבת? שתף את חבריך אולי גם הם יאהבו? כפתורי שיתוף : 


Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר