מלון NH, איטליה // Dominique Perrault Architects >>

יום שני, מרץ 28, 2011 | , , |

NH-FIERAMILANO HOTEL // Dominique Perrault Architects >>

עיצוב מלון NH באזור יריד הסחר החדש ב-Rho-Pero, מילאנו הינו עיצוב שזכה בתחרות אדריכלות מוזמנת בינלאומית על ידי משרד האדריכלים Dominique Perrault Architecture.

המלון החדש בשטח של 24 אלף מ"ר, משתלב היטב עם המסורת הארוכה והמפוארת של אדריכלות הבניינים של העיר.
שתי צורות גיאומטריות טהורות, בגובה של שישים מטר מוסתות בזווית ובולטות בתוך הנוף האופקי של יריד הסחר החדש.הניקיון הרדיקלי של שני הבניינים מגלם את מה שמושרש בצורה עמוקה בתרבות של מילנו; פיכחון ופשטות.שני המבנים נמצאים במוקד התוכנית האורתוגונלית של יריד הסחר החדש. כל מגדל, נוטה בזווית של 5 מעלות: המגדל הגבוה יותר נוטה לכיוון יריד הסחר מצפון והשני נוטה ומסמן את דרך הכניסה להולכי הרגל.הצלב בתחתית המגדלים נוצר כתוצאה מחיבור של שני אגפים גדולים חצי שקופים. השקיפות של הקירות משתנה עם האור ותמיד משתנה בכיוון אחד.הצלב מגדיר ומסמן את הכניסות לקומות של שני המגדלים ומכיל בתוכו חדרים ומסדרונות עם מתקנים שונים כמו בר, בראסרי, מסעדה, חדרי אוכל ושתיה וחדרי ישיבות שקל לזהות ולהגיע אליהם דרך לובי הכניסה המרווח, אשר מתרחב בצורה חלקה לתוך המגדלים.הכניסות הראשיות המובילות לקבלה נמצאות בשני הקצוות של זרועות הצלב.גרעיני התנועה של המגדלים נמצאים בשני הקצוות האחרים, עם שתי רמפות כניסה המובילות לקומות המאכלסות את המתקנים הקהילתיים, כאשר מעליהם נמצאים חדרי המלון.
שני המגדלים, אחד בן 20 קומות והשני בן 18 קומות, הם הבניינים הגבוהים ביותר בנוף יריד הסחר החדש.הם מהווים ציון דרך פשוט אך רב עוצמה.שני המבנים נראים מרחוק כשני מונוליתים של שיש מבריק. ממבט קרוב יותר, ניתן לראות כי החזיתות נוקבו בחלונות בגדלים שונים אשר יוצרים דפוסים חריגים על המסה.


מה דעתך? אהבת? שתף את חבריך אולי גם הם יאהבו? כפתורי שיתוף : 

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר