זכיה בתחרות: "PUU-BO", פינלנד // BIG אדריכלים >>

יום רביעי, מרץ 16, 2011 | , , |

BIG WINS THE INTERNATIONAL E2 (ECOLOGY + ECONOMY) TIMBER COMPETITION IN FINLAND >>

משרד BIG אדריכלים מדנמרק + משרד AOA Anttinen Oiva אדריכלים מפינלנד הם הצוות הזוכה בתחרות לתכנון אבטיפוס של מערכת עץ בבנייה עבור פרוייקט פיילוט ב Kouvola שפינלנד. הפרויקט ישמש כמקרה בוחן ודוגמא לשימוש בתכנון בר קיימא של בנייה בעץ ברחבי העולם.כדי לענות על דרישות איכות הסביבה המחמירות של הבנייה המתועשת הפינית, נפתחה תחרות לבניה בעץ שנקראת E2- אקולוגיה ופיתוח (Ecology & Economy) השואפת למצוא קונספט עיצובי לייצור בקנה מידה גדול של מבנים רבי קומות מעץ .
ההצעה הזוכה בשטח של 15,000 מ"ר מעץ מתועש ב Kouvola, פינלנד תשמש כחלון ראווה עבור בניה הניתנת לשכפול תוך התאמה מקומית-קונטקסטואלית, יעילות ועלות אנרגתית נמוכה.
ההצעה של משרד BIG אדריכלים "PUU-BO" - זכתה היום כאחת משתי הצעות מנצחות שהוגשו לתחרות שהיתה בעלת שני שלבים עם מוזמנים בהיקף של 26 הצעות בינלאומיות, יחד עם מומחי בניה לעץ.


"PUU-BO היתה ההצעה היחידה שבאמת נגעה בשאיפה של תחרות E2: להסתכל על סביבתם של הבניינים ועל הרווחים שביניהם ולמצוא שם את ההזדמנויות והפוטנציאל של פיתוח ירוק בר קיימא", חבר מושבעים, E2 (אקולוגיה + כלכלה).
עץ כחומר בנייה מביא תועלת כפולה: פליטות מופחתת להפליא בתהליך ההפקה והייצור תוך צריכת אנרגיה יעילה משופרת של הבניינים אותם הוא משמש. נכון לעכשיו, רק חלקיק ממבני רבי קומות מנצלים את הבנייה בעץ בפינלנד, מדינה הידועה בייצור העץ שלה.
"PUU -BO" של BIG הוא פתרון טרומי מקיף המתוכנן להיות גמיש ויעיל מאד מבחינה חומרית. התפיסה של ההצעה כמערכת המבוססת על שיטות העבודה המומלצות אך אשר לא מוגדרים בה מראש אלמנטים סטנדרטיים, היא תפיסה אינטלגנטית המבטיחה את יכולת הקיום שלה בעתיד.


יכולת ההסתגלות הקלה של המערכת למגוון טיפוסי בנייה ומשתמשים, פותחת אפשרויות חדשות עבור מערכות עץ מתועשות מעבר לשוק המגורים - אותם המרכיבים בדיוק בפרויקט הפיילוט יכולים לשמש לתכנון בניין משרדים או אפילו לגורד שחקים העשוי מעץ ללא הפסד ביעילות החומר.


" DOMI-NO של לה קורבוזייה, פותחה כדי לתעש את הבנייה עם טכנולוגיות חדשות של מבני בטון, ולשפר את תנאי החיים של רבים. עשרות שנים מאוחר יותר הדיור מבטון הפך לשם נרדף לקופסאות משעממות. על ידי הכלאה בין טכנולוגיה מדויקת לבנייה בעץ, PUU-BO מספק יכולת השתנות אינסופית עם חדשנות אינסופית" Bjarke Ingels, המייסד והשותף, ​​BIG.
ההצעה של BIG לתחרות E2 משלבת מגוון של טיפוסי מגורים - מבניינים בני 8 קומות עד לקוטג'ים נמוכים עם חצר משותפת. משני צידי המבנה נתיב להולכי רגל המחבר את הגנים הפרטיים אל החניה ולפארק.


השבילים מתמזגים עם הרשת הקיימת, תוך שילוב הבניה עם הנהר, הפארק, והעיר.גני שעשועים, מגרשי ספורט, ומרכז סאונה קהילתי בנהר תוכננו במיקום אסטרטגי על מנת להפעיל את האתר. 
כל הפעילויות יהיו זמינים גם לתושבי PUU-BO וגם לשאר אזרחי Kouvola.


מה דעתך? אהבת? שתף את חבריך אולי גם הם יאהבו? כפתורי שיתוף : 

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר