גן ילדים ליד הפארק, אוסלו // reiulf ramstad architects>>

יום חמישי, מרץ 24, 2011 | , , |

reiulf ramstad architects // fagerborg kindergarten >>

"גן fagerborg", הינו גן ילדים הממוקם בפארק באזור Fagerborg שליד אוסלו. תוכנן על ידי הסטודיו הנורווגי, reiulf ramstad אדריכלים, הגן מכיל ארבע יחידות נפרדות ומעוצבות לילדים בין הגילאים אחד עד שש.היחידות עוצבו בצורה זוויתית ובגובה נמוך שהוכתב בחלקו על ידי חוקי העזר המקומיים של שכונת מגורים שבו הוא שוכן.

השטח הכולל של הגן הוא 1200 מ"ר ומורכב משלושה נפחים נפרדים ואסימטריים, היחידות מאופיינות במסות כבדות גיאומטריות המוצבות אחת לצד השניה ולסביבתם בכלל, שנבנתה בעיקר באמצע המאה ה -19.


הצורה - המחופה כולה בלוחות עץ שהושמו בצורה אנכית - יוצאת "החוצה" ומתחילה להתרומם למעלה מן האדמה, חושפת את דלתות הכניסה וחלון המציץ לחללי הפנים.חללים זוויתיים "נוגסים" את המבנה, תוך סימון כניסות ופתחים, ומתן מעברים עדינים בין סביבת פנים והחוץ של המבנה.


בחללי הפנים, הושם עץ אורן בהיר בניגוד לצבעים זוהרים המעידים על מדרגות ומעברים.


חלונות רבועים קטנים תוכננו בצורה רנדומלית ונראים כאילו רוקדים על החזית, ממסגרים מבטים של הפארק הסמוך ובה בעת מכניסים אור טבעי לחללים הפנימיים.פונקציות העזר כוללות משרדי אדמינסטרציה ואחסון הממוקמים בקומה השנייה, הרחק מן האזור הייעודי לילדים.

מה דעתך? אהבת? שתף את חבריך אולי גם הם יאהבו? כפתורי שיתוף : 

Facebook Comments

1 Responses So Far:

אסנת דרורי דגן אמר/ה...

מבנה מעניין מאוד מבחינה חיצונית,חבל שלא נבחרו תמונות הממחישות את חללי הפנים כדי להבין האם התכנון האדריכלי החיצוני מייצר דיאלוג עם המרחב הפנימי.....

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר