מחסה מודלרי, יפן // Shigeru Ban Architects >>

יום שבת, מרץ 19, 2011 | , |

Shigeru Ban // Modular Shelter for Japanese Displaced By Earthquake >>


עם אלפי יפנים שפונו מבתיהם בגלל רעידת האדמה של השבוע שעבר והצונאמי שלאחר מכן, רבים נאלצים לחיות במקלטים המקומיים חסרים את הנוחות, אפילו זו שלפעמים אנו לוקחים כמובן מאליו - פרטיות. 


על מנת להציע הקלה מסוימת לקורבנות רעידת האדמה משרדו של Shigeru Ban אדריכלים פיתח מחסה מודולרי עבור היפנים העקורים.
המחיצות מגיעות בערכה פשוטה העשוי לוחות קרטון וצינורות נייר, ומספקות לאנשים חלל פרטי קטן.

שיגרו באן אדריכלים יטמיעו את היוזמה החדשה שלהם עבור המפונים באולמות באזור Tohoku. הצוות מקווה כי המחסה הפשוט יקל במעט את המתח ואי נוחות הנובעת מחוסר פרטיות וצפיפות גבוהה של הפליטים."פרטיות זקוקה בשל העדר קשרים קרובים בין שכנים בחיי היומיום. משטחי קרטון פשוטים הוצעו לבידוד כדי ליצור גבול בין משפחות.. ", שיגרו באן.הרעיון שמקורו בשנת 2004 אחרי רעידת האדמה של נייגאטה, תוקן פעמים רבות מאז כדי לענות טוב יותר לצרכים האישיים. אחרי הפרויקט בפוקואוקה, מבני הקיר שהיו עשויים לוחות חלת דבש שונו למבנה-הקורה באמצעות צינורות נייר שאפשרו הקמה במהירות ובנוחות בכל אתר, עם בד לבן עבור מחיצות פנימיות.


המפרקים היו עשויים עץ לבוד, וחבלים שימשו לתמיכה. עבור חלוקה גמישה, בהתאם לגודל המשפחה, הממדים של כל יחידה היו אחידים - כ1.8 מטרים. עלות נמוכה ומהירות הקמה גבוהה היו חלק מרכזי בפיתוח מערכת החלוקה.


מה דעתך? אהבת? יש לך חברים? :) שתף אותם אולי גם הם יאהבו? כפתורי שיתוף : 

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר