בית האופרה "גואנגזו", סין // ZAHA HADID ARCHITECTS >>

יום ראשון, מרץ 06, 2011 | , , , , |

zaha hadid architects // guangzhou opera house  >>

בית האופרה "גואנגזו" של משרד האדריכלים zaha hadid נפתח לפני כשבוע במחוז גואנגדונג, סין.





הפרויקט, הנראה כשתי צורות נפרדות שחוברו יחד כמו פאזל, משמש כשער כניסה לעיר, משפר את המרחב העירוני שסביבו ופותח גישה לנהר ולרציפים הסמוכים.




על ידי שילוב של מסורות תרבותיות וגישה עכשווית, המבנה הפך לזרז של יוזמות תרבותיות חדשות לקידום האזור.





ממוקם בלב ליבה של מתחם התרבות של גואנגזו, הבטון , הזכוכית ומבנה פלדה של המבנה המסקרן מספק חיבור ויזואלי למבנים המקיפים אותו על נהר הפנינה (pearl river) הסמוך.





העיצוב התפתח מתוך מושגים של נוף טבעי וממשחקי הגומלין המרתקים שבין הארכיטקטורה לטבע; נגזר מתוך העקרונות של הגיאולוגיה והטופוגרפיה המקומית שהיוו השראה.




עיצוב בית האופרה "גואנגזו" הושפע בעיקר מהעמקים והנהר - ועל הדרך שבה הם הופכים כתוצאה מהסחף והשחיקה.



הקווים ה"מקפולים" בתוך הנוף הגדירו את השטחים והאזורים בתוך בית האופרה,תוך "חיתוך" דרמטי של חללי הפנים לקניונים וערוצים עבור התנועה הפנימית, הלוביים ובתי הקפה ואיפשור לאור טבעי לחדור עמוק לתוך המבנה.





מעברים חלקים בין המרכיבים השונים והמפלסים ממשיכים את האנלוגיה העיצובית לנוף. סיבי זכוכית מחוזקים (GFRC) מעוצבים ומותאמים אישית שימשו לחללי הפנים של האולם על מנת להמשיך את השפה האדריכלית של הנזילות והזרימה.








הבניין הגלי והעקוממי משתנה יחד עם המבקרים עם ניווטם בחללי הפנים. נפחי הפנים הופכים לחללים דרמטיים הקשורים ישירות לנוף שבחוץ הנגלה דרך הזיגוג העצום של הפרויקט.




אודיטוריום בעל 1800 מושבים מנצל את הטכנולוגיה העדכנית ביותר מבחינה אקוסטית, והוא מלווה באולם קטן רב תכליתי בעל 400 מושבים המיועד לארח הופעות אופרה, מיצגי אמנות וקונצרטים.



וידאו המציג את הפרויקט:


תמונות מהבניה:






מה דעתך? אהבת? שתף את חבריך אולי גם הם יאהבו? כפתורי שיתוף : 

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר