זכיה בתחרות: מוזיאון מכוניות, סין // 3Gatti Architects >>

יום ראשון, אפריל 10, 2011 | , , |

Automobile Museum in Nanjing // 3Gatti Architecture Studio >>


ההצעה למוזיאון הרכב החדש שהוגשה על ידי 3GATTI אדריכלים היא ההצעה הזוכה בתחרות העיצוב של מוזיאון הרכב בבייג'ינג, סין.

התכנון מביא לביטוי את הרכב כאובייקט של תשוקה, הרפתקאה ותעוזה טכנולוגית, כאובייקט לתצוגה וכאמצעי ניווט חוויתי-רגשי. 
רמפה חיצונית שחגה סביב מרכז המבנה מאפשרת למבקרים לנהוג סביב הצד החיצוני של המוזיאון במכונית שלהם, תוך שהם חולפים על פני המוצגים במוזיאון עד לחנית המכונית על הגג.
 לאחר מכן המבקרים יורדים דרך רמפה פנימית שעוברת דרך המוזיאון ברגל. כך נחשפים המבקרים פעמיים למוצגים וכל פעם בדרך שונה, עם העלייה לכיוון חניית הגג והירידה הרגלית דרך חללי התצוגה.


הבניין משמש כתצוגת מכוניות עירונית, עם פינות וזוויות החושפים תצוגה מפתה של מכוניות.במבנה הכל מכוון רכב - המכונית היא נקודת ההתייחסות. אין מדרגות, קירות או מעליות, רק רמפות אשר יוצרות תפיסה דינאמית בחלל.


חלל נרחב שבו שטף של מכוניות היכולות לנוע בחופשיות ולהגיע לקומות השונות של המבנה.


במבט כולל המבנה דומה מבחינה טקטונית לכביש, עם מבנה דומה לזה של כביש/גשר מוגבה או חניית מכוניות, אך בקנה מידה אנושי יותר, מבנה ארגונומי מורכב ומתוחכם כמו מבנה הפנים של המכונית.


כאמור, המבנה העיקרי של המבנה הוא רמפה ספירלית עם מחיצת זכוכית המחלקת בין הפנים והחוץ. בחלק הפנימי, השמור להולכי רגל, השיפוע הוא הדרגתי יותר, ואילו הצד החיצוני הוא הצד התלול - משמש למעבר של מכוניות.הטיפולוגיה של הבניין מפותחת ברצף, מבנה דומה לזה של סרט שבו הגיבור הבלתי מעורער הוא הרכב.


למעשה המבקר, כצופה של הסרט, נאלץ, תמונה אחר תמונה, לעקוב אחר המסלול הפיזי והפסיכולוגי כפי שמכתיב לו האדריכל/הבמאי של המוזיאון.


"עיצבנו את המשטחים גליים, לא אחידים," אומר גאטי, "כך אנשיםרואים את המכוניות מזוויות שונות, מלמעלה ומלמטה."

המערכת המבנית של הבניין משתמשת בסדרה של קורות רדיאלים המשנים את גודלם עם עליית הספירלה עד הגג.


בתחילה, הלקוחות ביקשו מגאטי לתכנן מבנה פלדה על מנת שניתן יהיה לבנות במהירות את הבניין. אבל בגלל המשבר הכלכלי העולמי, לוח הזמנים של הפרויקט האט והוחלט להשתמש במבנה בטון.

מה דעתך? אהבת? שנאת? התרגשת? אז תגיבי למטה ותשתפי את כוווווולם אחרת מה עשינו? :) כפתורי שיתוף : 

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר