תאורה: "נברשת בלה", סקנדינביה // 3XN Architects >>

יום שבת, אפריל 30, 2011 | , , |

The Bella Chandelier // 3xn Architects >>

פסל תאורה חדש שתוכנן על ידי משרד האדריכלים 3XN , עם יותר מ 7000 נורות LED מברך אותך בחלל הכניסה למלון הגדול ביותר בסקנדינביה..במטרה להביא את האמנות והמדע יחד בחוויית תאורה וצבע, צוות רב תחומי של GXN יצא למסע כדי לחקור את השילוב בין הטכנולוגיה, המבנה והעיצוב.לאחר שלבים שונים של פיתוח ,המסע הגיע אל קיצו ומתקן/פסל התאורה יותקן השבוע במלון "סקיי בלה" (the Bella Sky Hotel) שעוצב על ידי משרד האדריכלים 3XN.


הגיאומטריה המתקדמת של הפיסול באור נבעה בהשראת העיצוב המדוקדק אך הדינמי של מלון "סקיי בלה".


נברשת "בלה" היא דוגמה לעבודה חלוצית בתחום תכנון ועיצוב מתקני תאורה: מוטות הדחיסה ששומשו במתקן הם בקוטר של רק 36 מ"מ , מה שהופך אותם למוטות הדקים ביותר מסוגם.


יתר על כן, הביטוי החללי של הנברשת הוא תוצאה של מבנה מתיחה (tensegrity) שבו האיזון המושלם של הכוחות הגיע דרך איזון מדויק של המרכיבים. מעולם מבנה מתיחה מסוג (tensegrity) וגודל זה נעשה ברמה כה גבוה בשילוב והתאמה לעיצוב.


בנייה רזה מאוד יחד עם תאורה דינמית משולבת עושה את "נברשת בלה" לבולט ברחבי העולם כדוגמה יוצאת דופן של אמנות והנדסה. במקביל פסל האור משקף לגמרי את האדריכלות והעיצוב של מלון "סקיי בלה".


מידע טכני:
מספר יחידות: 6 שפופרות אקריליק של 3.5 מטר כל אחד
נורות LED: יותר מ 7000 !!


 Share|

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר