עדכון-וידאו: "מגדל Beekman", ניו יורק // FRANK GHERY Architects >>

יום שישי, אפריל 08, 2011 | , , |

Beekman Tower // Frank Gehry >>


בהמשך לכתבה שפרסמנו כאן בעבר אודות הבנייה של מגדל Beekman , היום אנו שמחים להביא בפניכם וידאו של פראנק גרי מצייר סקיצה של המגדל ומסביר את הרעיון מאחורי המבנה המורכב.


לאחר מכן אתם מוזמנים לצפות בוידאו שצולם באתר הבניה המביא ראיון עם אחד מהמתכננים המסביר על המורכבות ועל תהליך הבניה המרתק של המגדל.וידאו (פראנק גרי) : 


וידאו (תהליך הבניה) - תהנו :) 


הכתבה שהתפרסמה במגאזין בעבר:

הבנייה של מגדל Beekman שתוכננה על ידי פרנק גרי בניו יורק - הושלמה.


מגדל המגורים בן 76 קומות ממוקם דרומית לרחבת העירייה ולגשר ברוקלין, כולל בית ספר יסודי ציבורי, דירות יוקרה, חלל לבית החולים של דאון טאון ניו יורק וחניון ציבורי תת קרקעי.

המסגרת הקונסטרוקטיבית של הבניין עשויה בטון מזוין, המחופה אלומיניום ופלדה "מקומטת" בחזיתותיו.


המאפיין הבולט ביותר של המגדל הוא כמובן החיפוי , אשר עולה במעלה הבניין בצורת גלים או קיפולים של אלומיניום.


גרי אומר כי בפרויקט גורד שחקים בגודל כזה הוא היה מוגבל על ידי הצורך לבצע דירות "רגילות" ,כביכול, העונות לדרישות סטנדרטיות של דירות : קירות ללא קצוות חדים, תוכניות דירה סטנדרטית , וכו '.


"יש מקום קטן מאוד להתעסק עם זה בעיצוב הפנים. השוק מכתיב, במידה רבה, כמה דירות יש לתכנן , לטוב ולרע " זה מה ש"הוביל" ליצירת הגלים.

"יש צורך לבצע את זה, והדבר היחיד שיכולתי לשחק איתו היה עם הרעיון של החלונות הבולטים, כך אם בכל חדר מגורים הייתי שם חלון הבולט החוצה, היה נוצר טור או פס של בליטות - רציתי לשחרר את זה. אז גיליתי שאם הזזתי את החלון בכל קומה, אני יכול לקבל את ה"פס" הזה בצורה רכה יותר, כקימוט/עיוות במעטפת .לכן רוב הבליטות היוצרות את הגלים על מעטפת הבניין הינם למעשה לא יותר מאשר חלון בולט קונבנציונאלי שהוזז" .


הקומפוזיציה של הקפלים שנוצרו, הינם בהשראת ברניני והקפלים שעל בגדי פסלי השיש מהמאה ה -17.


המגדל יהיה אחד הבניינים הגבוהים ביותר בעיר, ואמור להתאכלס בהמשך השנה.


התמונות צולמו ובאדיבות:  Alex.

מה דעתך? אהבת? שתף את חבריך אולי גם הם יאהבו? כפתורי שיתוף : 

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר