בית מגורים בהרצליה פיתוח, ישראל // פיצו קדם אדריכלים>>

יום שבת, אפריל 16, 2011 | , , , |

A private residence in Herzliya Pituah // Pitsou Kedem Architects >>


בית המגורים בהרצליה פיתוח שתוכנן על ידי משרד פיצו קדם אדריכלים הוא מבנה מינימליסטי חף מקישוטיות יתר, הנשען על עקרונות הצמצום הצורני, המתאגד לשפה אחת נקייה, בהירה והרמונית.


הרעיון המרכזי בתכנון היה לעבוד עם גריד של מלבן שכל הפונקציות יתאגדו אליו, אפילו מבנה החניה שהוא בד"כ מבנה קטן ונפרד בחזית.

האדריכל יצר מסת מלבן נקיה שנפרצו בה פתחים אופקיים ואנכיים המאפשרים חדירת אור לחללים ותנועה בתוכם.


חזית הבית בעל שלושת המפלסים אטומה כולה לרחוב, כאשר שתי חצרות חפורות מימין ומשמאל עד לרצפת המרתף ומאפשרות חדירת אור ואויר למפלס התחתון.
כך נוצרה סיטואציה שהשביל המוביל לכניסה הוא גשר תלוי מעל אחת מהחצרות החפורות.
עם הכניסה פנימה מומרת האטימות הנזירית כמעט, של החזית הקדמית בפתיחות מרשימה המזמנת חלל פתוח ומואר כאשר כל החזית הארוכה של הבית נושקת לבריכת שחיה הצמודה לכל האורך לקיר עצום מזכוכית.

החלל פתוח מעל עד לגג לגובה של שישה מטר ובתקרתו נפרץ סקי לייט לכל האורך המעצים את הדרמטיות בחלל.


כל קומת הקרקע משמשת כאגף ציבורי המכיל מטבח ארוך שנצבע בשחור מבריק המשקף את הבריכה ממול, סלון רחב הפתוח לחצר אחורית המעוצבת במינימליזם מוקפד ושולחן אוכל.כל האגף הציבורי ניראה כלופט מודרני רחב ידיים. חדרי השינה מוקמו בקומה השנייה כאשר החלל המשותף המחבר אותם צופה לבריכה. המרתף הנראה ומרגיש כמו "אי" הצף בין שתי חצרות חפורות מוקמו חדרי המשחקים וחדר הקולנוע.


המוטיבים המרכזיים המלווים את התכנון האדריכלי: צורניות נקייה, צמצום חומרי וצבעוניות מאופקת באים לידי ביטוי בפרויקט זה.

מיעוט בחומרים וחזרה על אותם חומרים כמו אבן גיר אפורה המחפה את כל הבית וגם את אחד הקירות הפנימיים המקנה לו מראה בטוני מינימליסטי, קוריאן שהאדריכל תכנן באמצעותו כיורים ומחיצות בכל חדרי הרחצה, ואבן בזלת שחורה מחפים את כל קירות אותם חדרים.
בעזרת אותם אלמנטים נוסחו החללים כחללים מדיטטיביים המשתלבים באדריכלות המבנה, מסה אחת שלמה ואחידה.
צילום: עמית גרון


מה דעתך? אהבת? שתף את חבריך אולי גם הם יאהבו? כפתורי שיתוף : 

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר