בניין הפרלמנט של אלבניה, אלבניה // coop himmelb(l)au Architects >>

יום חמישי, אפריל 14, 2011 | , , |

 The Open Parliament of Albania // COOP HIMMELB(L)AU >>


משרד coop himmelb(l)au זכה בתחרות לתכנון "הפרלמנט החדש של הרפובליקה של אלבניה" בעיר הבירה טירנה. הפרויקט, בשטח של 28,000 מ"ר יהיה המבנה הראשון של משרד האדריכלים הבינלאומי באלבניה.

ממוקם לאורך הציר המרכזי של העיר, העיצוב נועד לתת הצהרה עירונית חזקה למרקם העירוני החדש של טירנה. תוך מתן ביטוי בעל אופי ארכיטקטוני עכשווי, הבניין משמש כנקודת ציון חזותית עבור המקומיים וכמו גם ייצוג מודגש של המרכז הפוליטי לעתיד של הרפובליקה של אלבניה.

"העיצוב שלנו לפרלמנט החדש בטירנה, אלבניה, מייצג את השקיפות של הדמוקרטיה," אומר wolf d. prix, אדריכל הפרויקט והמנכ"ל של coop himmelb(l)au.
בשילוב של מספר אלמנטים שונים בבניין, העיצוב ההוליסטי משהו שואף לערכים דמוקרטיים בסיסיים כגון שקיפות פתיחות, ושיתוף הציבור.

בלב המרכז, אולם הפרלמנט המזוגג בזכוכית בצורת גביע, "מציץ" מעבר לבנייני המשרדים, ועטוף בחיפוי חיצוני, עשוי לוחות פלדה מחוררות.מדרגות ציבוריות רחבות תוכננו בבסיס המבנה ומובילות את הציבור אל גג הבניין הרחב המשמש כרחבה גדולה ומוגבהת המאפשרת מבטים לאולם הפרלמנט. הכניסה הראשית אל המתחם היא דרך נפח חרוטי מוצק הנראה ועשוי כמו עמיתו - אולם הפרלמנט אך הפוך לו בשקיפות.
על מנת לספק תנאים סביבתיים אופטימליים לניצול אנרגיה יעילה, מספר אמצעיים פסיביים שולבו בעיצוב הסופי של הבניין: התצורה המדוקדקת של הנפחים מפחיתה את השימוש בדלק מחצבי בעוד החיפוי השני הדינמי של בניין המשרדים משפר בצורה דרסטית את הביצועים של המבנה הקשורים בכניסת אור יום, מבטים, בקרת השמש, בוהק, הגנה מרעש,בידוד תרמי ואוורור טבעי.:Project data 
Site area: 28,000 m² 
Gross floor area: 38.650 m2 
Footprint: 13 100 m² 
Height: 36 m, Highest Point 50 m 
Length: 88 m, Office Building 70 m 
Width: 60 m, Office Building 70 m 

תמונות: © COOP HIMMELB(L)AU , © ISOCHROM.com, Vienna , © Markus Pillhofer

מה דעתך? אהבת? שתף את חבריך אולי גם הם יאהבו? כפתורי שיתוף : 

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר