מגדל Fukoku, יפן // dominique perrault Architects >>

יום רביעי, מאי 29, 2013 | , , , , |

dominique perrault // fukoku tower >>


"מגדל fukoku", קומפלקס המשרדים בן 32 קומות באוסאקה-יפן, של משרד האדריכלים dominique perrault, הגיע לסיום. 


ממוקם בפינה ליד תחנת הרכבת הראשית של העיר, העיצוב האדריכלי של הבניין הוא בעל שפה עדינה ונהירה על מנת שיגדיר את עצמו כסמן פיזי בנוף העירוני.
בהשפעת מאפיינים אורגניים של עץ גדול, המגדל שואב אלמנטים מן הטבע ומשלב אותם בצורה ובחזית של המגדל: בבסיס, חזית זכוכית אורתוגונלית השואבת השראה מ"שבבי עץ" עם הפניות של תאים אקראית "הנשלפים" ומוטים החוצה בזווית.


ממרחק, טיפול זה בחזית נראה כפיקסלציה של החזית או סוג של "קילוף" קליפות מהמגדל.כאשר החזית מגיע לחלק העליון, בהדרגה קיר המסך הופך לחלק וישר.


הקומות הנמוכות של המגדל מורחבות לכיכר הסמוכה -קומה אחר קומה יוצרים כתוצאה מכך פרופיל שהולך וצר בעדינות , בדומה לזה של גזע עץ ישן.


האטריום הרחב של המגדל , שנקרא Fukoku Forest of Life, כולל קיר זכוכית רחב 112 על 62 מטר.


זה קיר, אשר משלב תמונות של נוף יער ויוצר את הרושם של סביבה ירוקה הגלויה מהרחוב על מפתן הדלת של תחנת הרכבת הראשית.


גודל האתר של המגדל הוא 3900 מ"ר, שטח בנוי כ-68500 מ"ר. הגובה המקסימלי שלו הוא 133 מטר (32 קומות - 28 מעל הקרקע ו-4 קומות מרתף).

מה דעתך? אהבת? שתף את חבריך אולי גם הם יאהבו? כפתורי שיתוף : 

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר