עדכון/וידאו: מוזיאון סומאיה, מקסיקו // LAR | Fernando Romero Architects >>

יום שלישי, אפריל 26, 2011 | , , |


  << Soumaya Museum // LAR | Fernando Romero Architects


לפני כחודשיים הבאנו כאן במגאזין אודות מוזיאון Soumaya שתכונן על ידי משרד LAR / Fernando Romero Architects כחלק מהתפתחות גדולה לעירוב שימושים בקנה מידה עירוני על קצה מחוז של Polanco, אחד האזורים היוקרתיים ביותר של מקסיקו סיטי. 


כעת לפני כמה שבועות, הבניה הסתיימה והמוזיאון נפתח בטקס חגיגי. 
מוזיאון Soumaya נתפס כבניין פיסולי שהוא גם ייחודי וגם עכשווי. מורפולוגית וטיפולוגיית האוונגרד שלו מגדירות פרדיגמה חדשה בהיסטוריה של האדריכלות המקסיקנית והבינלאומית.


אתם מוזמנים להתרשם ממספר וידאו-ים שצולמו במוזיאון. הראשון הוא כתבה לטלוויזיה המראה את טקס הפתיחה, שמלבד מהטקס המשעמם ניתן לראות כמה מבטים מהחוץ והפנים של המוזיאון, השני הוא סיור בתוך המוזיאון והשלישי מעניין גם הוא בכך שהוא מראה חלקים מתהליך הבניה ואת השלב הסופי.

בנוסף, למטה אתם יכולים להתרשם מהכתבה שפירסמנו לפני כחודשיים המראה את המוזיאון בתוכניות, חתכים ועוד כמה וידאו-ים אשר מראים את המוזיאון. תהנו! ואל תשכחו לשתף! .הוא ממוקם באזור תעשייה לשעבר משנת 1940 , כיום לאזור זה יש פוטנציאל מסחרי גבוה מאוד.


מוזיאון Soumaya משחק תפקיד מפתח בשינוי התפיסה העירונית את האזור.


על מנת ליצור זהות חדשה לאתר, המבנה צריך להיות בעל נוכחות עירונית חזקה. לפיכך, מוזיאון Soumaya נתפס כבניין פיסולי שהוא גם ייחודי וגם עכשווי. מורפולוגית וטיפולוגית האוונגרד שלו מגדירות פרדיגמה חדשה בהיסטוריה של האדריכלות המקסיקנית והבינלאומית.


מבחוץ, המבנה הוא בעל צורה אורגנית סימטרית שנתפס בצורה שונה על ידי כל מבקר, בזמן שהוא משקף את הגיוון של האוסף מבפנים.

 מתוך האוסף שיוצג במוזיאון מוצג האוסף השני בגודלו של פסלי רודן בעולם, מחברים ואמנים אחדים מאמנות ימי הביניים והרנסנס, וכן עבודות של ציירים אימפרסיוניסטים.

אוסף הטרוגני זה שוכן בחלל תערוכה מתמשך על פני שישה מפלסים, המייצגים כ -6,000 מ"ר. המבנה גם
כולל אודיטוריום ל -350 איש, ספריה, משרדים, מסעדה, חנות מתנות וטרקלין רב תכליתי .

[סרט המציג את המוזיאון מבפנים:]


מעטפת הבניין נבנתה מ-28 עמודי פלדה מעוגלים בקטרים שונים, כל אחד עם גיאומטריה וצורה משלו המציעה למבקר תנועה במחזור שאינו ליניארי לאורך כל הבניין. 


בכל קומה בבניין נמצא טבעת בעלת שבעה קורות המספקות מערכת ה"מחבקת" את המבנה וערבה ליציבות שלו.

[סרט המציג את המבנה הקונסטרוקטיבי של המבנה:]


הקומה העליונה היא חלל גדול ונדיב ביותר של המוזיאון; הגג שלה מרחף ומאפשר לאור טבעי לזרום בחופשיות.לעומת זאת, מעטפת הבניין היא כמעט אטומה ומציע פתחים קטנים נדירים החוצה. מחווה זו יכולה להתפרש ככוונה ליצור מחסה מוגן עבור אוסף האמנות.
החזית עשויה ממודולים של משושים מאלומיניום כדי להיטיב את השימור והעמידות של כל הבניין.מיקום במפה:

מה דעתך?

Share|

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר