המוזיאון לאדריכלות עכשווית, סין // Steven Holl Architects >>

יום רביעי, אפריל 27, 2011 | , , , |

Steven Holl // Nanjing Museum of Art & Architecture >>


המוזיאון לאדריכלות עכשווית בנאנג'ינג, סין שתוכנן על ידי סטיבן הול הגיעה לסיום.המוזיאון עם הגג הירוק והחלל המתפתל קיבל את השראתו מהציורים הסינים שאופיינו בשיטת ה"פרספקטיבות המקבילות".ההבדל ההיסטורי המהותי בין הציור המערבי והסיני הוא הפרספקטיבה. הציירים הסינים, למרות המודעות שלהם לפרספקטיבה, דחו את שיטת נקודת המגוז האחת, ובמקומם ציירו נופים עם "פרספקטיבות מקבילות" שבה הצופה מטייל בתוך הציור.המוזיאון החדש של סטיבן הול מוצב לצידו של המוזיאון הבינלאומי לאדריכלות עכשווית בנוף הירוק של פרל ספרינג ליד נאנג'ינג, סין.המוזיאון סוקר את נקודות המבט המשתנות, השכבות של החללים ואת המרחבים של הערפל והמים המאפיינים את המסתורין העמוק של המרחב והחלל בציורים הסיניים המוקדמים.המוזיאון נוצר על ידי "שדה" של נקודות פרספקטיביות מקבילות וקירות גן מבמבוק שנטבע בבטון אשר האור והצל מרחפים מעליהם. 

הקטעים הישרים בקומת הקרקע הופכים בהדרגה למעבר מתפתל המרחף מעל. 
הגלריה העליונה, מושעת גבוה באוויר, מסתובבת וחגה בכיוון השעון ומגיע לשיאה בעמדה צפייה על העיר נאנג'ינג.המשמעות של האתר הופכת מכפרי לעירוני דרך הציר החזותי לעיר הגדולה של שושלת מינג, נאנג'ינג.
החצר מרוצפת בלבנים עתיקות ממוחזרות מן החצרות ההרוסות שבמרכז נאנג'ינג.

הגבלת הצבעים של המוזיאון לשחור ולבן לא רק מחברות אותו אל ציורים עתיקים, אלא גם משמשות כרקע לצבעים ולמרקמים של יצירות האמנות והאדריכלות שיוצגו בתוכו.
במבוק, אשר בעבר צמח באתר, שומש להטבעה וחריצה על הבטון השחור.המוזיאון עושה שימוש בקירור וחימום גיאותרמי, ובמים ממוחזרים.

וידאו מהרצאה של סטיבן הול אודות המוזיאון- קצת קשה לראות אבל מאד מעניין לשמוע ולראות מה שאפשר:

שתף אותי ! תגיב לי!


תמונות : copyright Shu He , copyright Steven Holl ArchitectsFacebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר