שדרוג דירת שיכון, ירושלים // ADMA אדריכלים>>

יום רביעי, מאי 11, 2011 | , , , |

שיפוץ ומודרניזציה של דירת שיכון סטנדרטית בירושלים משנות ה-60, בת 4 חדרים בשטח של כ- 90 מ"ר , על ידי משרד האדריכלים ADMA אדריכלים.


התכנית המקורית של הדירה שימשה כבסיס לתכנון – חשיפת הסטרוקטורה והתשתיות המקוריים של הבניין ככוחות היוצרים תכנון אופטימלי לגאומטריה של פנים הדירה.

תכנית מקורית

תכנית חדשה
הדירה חולקה ל- 3 רצועות עיקריות – ציבורי, שירות ושינה כאשר אזור השרות מפריד בין החלל הציבורי לחללי השינה. 

רצועה ציבורית

רצועת שירות

רצועת חללי השינה
רצועת השירות כוללת תוספת של חדר שרותים נוסף לחדר שינה הורים, תוספת יחידת מיזוג אוויר מרכזית וחלל עבודה/ספריה.החלל הציבורי המקורי קיבל אופי שונה ע"י החזרת המרפסת לפי התכנון המקורי של הבניין, והגדלת פינת האוכל וחיבורה למטבח. 


המטבח פוצל לשתי ישויות – אי פתוח לפינת האוכל, ומשטח עבודה פרטי באזור השרות של הדירה.

הגמישות העתידית בשימוש בדירה נשמרה ע"י שמירת הסטרוקטורה והתשתיות הבסיסיות של הדירה לפי התכנון המקורי. לתוך המבנה הקיים הוכנסה שידרה חדשה של תשתיות מודרניות – מיזוג אוויר, וונטות, אוורור לציוד הפועל על גז, ותאורה.


השידרה החדשה מופיעה כשתי קורות לאורך שני צידי אזור השירות, ומובילה את כל התשתיות הטכניות הנדרשות בדירה מודרנית – ואף מאפשרת להוסיף לדירה תשתיות עתידיות כאשר יהיה בכך צורך.


תכנון לקיימות – הדירה תוכננה תוך שמירה על עקרונות אקלימיים – המרפסת הסגורה משמשת כ "winter-garden" הבמבודד תרמית ומפריד בין החוץ הקר בחורף, או הלוהט בקיץ לבין פנים הדירה.


 

 גמישות בשימוש - חלל העבודה/ספריה ניתר לסגירה והפרדה מהחלל הציבורי בהתאם לצורך. חלל זה מהווה גם אופציה לסגירת חדר שינה נוסף בעת הצורך. 


האוורור, התאורה והשימושיות בחלל העבודה שופרו משמעותית ע"י תוספת של דלת יציאה למרפסת – כך שלכל חדר בדירה יש כעת 2 חלונות לאוורור ותאורה.

 

כמו כן המנעות מהנמכות תקרה באמבטיות מאפשרת אוורור טבעי מפולש של האמבטיות - בחלונות עליונים – וכך אוורור מפולש ישיר של כל הדירה.

Facebook Comments

1 Responses So Far:

אנונימי אמר/ה...

מה זה לעזאזל? ןמה האריחים האלה? אם הם רצו אפקט של פרקט אז שיסימו פרקט!!
הרהיטים מאוד יפים כיחידים אבל בתוך קומפוזיציה זה נראה כאוס! בטוחים שזה משרד אדריכלים? איפה הם למדו אדריכלות?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר