חנות הכולבו "centercity Galleria", דרום קוריאה// Unstudio Architects >>

יום רביעי, מאי 04, 2011 | , , , |

UNstudio // galleria centercity department store >>

משרד האדריכלים UNstudio סיים את בניית חנות הכולבו "centercity Galleria" ב- Cheonan שבדרום קוריאה. המבנה בן עשר קומות מעל הקרקע, שש קומות תת קרקעיות ועשוי בטון ופלדה.
במדינות אסיה מרחבי המסחר משמשים גם כפונקציה סוצאלית-חברתית, לכן הפרויקט מתמקד במתן חוויה בלתי נשכחת עבור הקונים על ידי טיפול במרחב הקהילתי כנקודת של חילופי תרבויות.
החזית החיצונית הכוללת שכבה כפולה, מאופיינת בחלוקות אנכיות מתוחכמות אשר יוצרות אשליה תלת מימדית ומטות את תחושת קנה המידה של המבנה בעל 66,000 המטרים הרבועים.אנימציות ממוחשבות שתוכננו במיוחד על ידי UNstudio שולבו בעיצוב תאורה החיצונית תוך יצירת חזית (media-facade) המאירה את המבנה בשלל צבעים ואפקטים.
התצוגה הדינאמית מלווה את המבנה הקמעונאי ונותנת לו זהות עירונית ברורה וממותגת. במהלך היום, הבניין מאמץ מראה רפלקטיבי מונוכרומטי.
"הדבר הכי מעניין אותי במבנה Cheonan Galleria זה שבגלל תכנון האטריום והטיפול בדפוס moiré בחזית (בפיזיקה דפוס moiré הוא תבנית שנוצרת, למשל, כאשר שתי רשתות יושבות זו על זו כל אחת נטויה בזווית אחרת, או כאשר הרשתות שונות במקצת) נוצרות אשליות הגורמות לשינוי לכאורה של קנה המידה תוך חוסר חזרה על תמונה או מופע על הבניין.אין תמונה אחת קבועה של הבניין הזה, " אומר בן ואן ברקל, האדריכל הראשי של UNstudio.פתחים "אסטרטגיים" בשכבת החזית הפנימית מספקים אור בשפע אל חללי הפנים.


בגלל שהפנים אשר בעיקרו לבן, הצורך בתאורה מלאכותית הוא ממוזער. התחממות יתר גם כן נמנעת גם על ידי השכבתיות הכפולה של החזית החיצונית, המונעת מאור שמש ישיר מלהיכנס למרכז.


הפנים מתגלה בשכבות אשר לכאורה מתפתחות והופכות למהלך המבקרים בחלל.מרוכז סביב הנושא הארכיטקטוני העיקרי של זרימה דינמית, הקומות חוזרות תוך הצטברות של עיקולים.המבנה מכיל ארבעה אשכולות המוערמים אחד על גבי השני.


כל אשכול כולל שלוש קומות ומישורים ציבוריים המקושרים לחלל המרכזי.


סידור זה מאפשר לזרם שוטף ומחזורי אשר סובב את האטריום מקומת הקרקע עד לגג. לאורך ה"מסלול" הוקמו מספר חיבורים חזותיים. האפקט המתקבל הוא ממשק פתוח, אנרגטי ודינמי המתמקד במשתמש.

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר