בית K, יפן // Yoshichika Takagi Architects >>

יום שלישי, מאי 31, 2011 | , , , , |

House K // Yoshichika Takagi >>

האדריכל היפני Yoshichika Takagi השלים את תכננו ובנייתו של בית בסאפורו, יפן, שבו הפנים 
מחולק על ידי שורה של מבני עץ עם גגות נטויים דמויי בתי כפר.


בתוך הבית שנקרא בשם "בית- K", תוכננו פלטפורמות וגלריות על גבי חדרים בצורת בתים, המסודרים סביב מטבח וחלל מרכזי.הכל התחיל כאשר הלקוח ביקש חללים פתוחים בתוך סביבה אחת מקורה.

אבל בו בעת, אחד התנאים האחרים היה כי התכנון הפנימי צריך להדמות לתכנון החיצוני.
היות והלקוחות הגיעו מהכפר אל העיר, מה שבעצם הם ביקשו זה, להחזיר להם את הרגשת הכפר בתוך חלל הבית.בהתחשב באקלים הקר של הוקקאידו, חלל פנימי רחב ופתוח לא נראה כפתרון המתאים ביותר לתכנון ולכן האדריכל ניסה לראות אם יוכל לעצב חלל פנימי, אשר סגור מבחינה תרמית אבל ייתן תחושה של "חוץ" בתוך הבית.
התנאי הנתון של עשיית חלל מקורה פתוח הוביל ישירות לרעיון של תכנון חדרים מקורים בצורת בית. "אם צורות בתים אלו יהיו מפוזרים בחלל, זה יתן הרגשה דומה לכפר", Yoshichika Takagi.


לאחר כמה ניסויים, נראה כי קבוצה של יותר מ 3 צורות בית טיפוסיות ייתנו תחושה של כפר, אשר תשמש כפוטנציאל ליצירת קשר בין הפנים והחוץ. כאשר אלו יקורו לגמרי בעזרת צורה של בית גדול יותר, החלל שבין הבתים הפנימיים יהיה נעים מבחינה תרמית.
בסופו של דבר, האדריכלים הצליחו ליצור סביבה נופית חדשה המחברת בין 'פנים' ו'חוץ' על ידי הצבת 6 צורות בצורת בית בתוך סביבה "חיצונית" אחת גדולה שעוטפת את החלל כולו.

אחת משש צורות הבית נהפכה למרפסת חיצונית והשאר משמשות כחדרים שונים. "כמו מיכל, תיכננו את צורת הבית הגדול כמו הצורות הפנימיות, אבל כאשר אנשים באמת חיים ומשתמשים בחלל, התחושה של הפנים תתחלף בין החלל המקורה לחלל החיצוני" , Yoshichika Takagi.


אהבת? אז בוא/י תעביר/י את זה הלאה... 

לחצ/י כדי לשתף חברים בכתבה|

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר