"בית הקופסא הקטנה", יפן // studio akasaka shinichiro >>

יום שלישי, מאי 24, 2011 | , , |


akasaka shinichiro atelier // small box house >>

"בית הקופסה הקטנה" ('small box house') שתוכנן על ידי המשרד היפני studio akasaka shinichiro הוא בית מגורים בן שתי קומות הממוקם בגבעה המערבית של הר moiwa, סאפפורו. 


לפי בקשת הלקוחות, הדירה תוכננה כדי להיות גמישה ככל הניתן כדי למקם בית קפה בקומת הכניסה, כמו גם כדי לארח מגוון של אירועים בעתיד.מבחוץ המבנה מזכיר קובייה פשוטה אך הפנים מאורגן סביב חלל לא סדיר ומורכב הקטום באחת מהפינות של הנפח. חדר האוכל / המרחב הציבורי של בית קפה ממוקם בחלל המרכזי כאשר הקיטום בנפח משמש להכנסת אור וכאטריום חזותי. האזור בעל החלל הכפול וחצי מקנה תחושת אווריריות ופתיחות למרחב.


הקומה השניה המשקיפה על חלל האוכל הנמצא מתחת, מסודרת ומתוכננת באופן חופשי בדומה ללופט מקומי. החלל נטול קירות ומחיצות קונבנציונאליות ונתמך על ידי תמיכה מבנית אופקית ואנכית.


הוורטיקליות החללית מנוצלת לקומת ביניים זעירה המספקת גישה לגג באמצעות מערכת של סולמות.

שטח הבניה של הבית הוא 57 מ"ר בלבד ושטח הרצפות כ-94 מ"ר.Photographer:  Koji Sakai


לחצ/י כדי לשתף חברים בכתבה>>

Facebook Comments

1 Responses So Far:

זהר בן לביא אמר/ה...

אדריכלות יפנית היא תמיד השראה. יש בה את המהות של התרבות היפנית המבוססת על דת השינטו המקדשת את הטוהר האיפוק והעומק שבשקט.
מחקים לעוד כתבות כאלה המציגות את מה שבאמת איכותי ומעניין.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר