בניין משרדי חינוך ומס, הולנד // Unstudio Architects>>

יום ראשון, מאי 22, 2011 | , , , |

UNstudio // EEA & tax offices >>


משרד האדריכלים UNstudio יחד עם קונסורציום DUO2 , השלים את בניית מבנה המשרדים "EEA & tax", בניין בגובה 92-מטר עבור משרדי החינוך והמס בכרונינגן, הולנד.מאופיין בסדרה של עקומות גליות העוטפות את בסיסי המגדל האסימטרים והמגדל עצמו, הפרויקט הוא אחד מבנייני המשרדים הגדול באירופה אשר הינו בר הקיימא.בהתחשב בסביבה שלו - יערות מקומיים עם מינים נדירים ומוגנים -הבניין הוא אורגני ואווירודינמי בביטוי החיצוני שלו המציג שפע של עקומות העוטפות את הצורה הכוללת שלו.
הפסים האופקיים הבולטים החוצה מצלים על פני שטח המזוגגים של הבניין ונותנים למבנה אופי דינמי וזהות ברורה.

גינה גדולה ציבורית תקיף את סביבת הבניין ותספק מקום למפגש עבור אזרחים מקומיים ולביתנים רב תכליתיים.הפרויקט המאכלס 2,500 תחנות עבודה וחניון תת קרקעי עבור 1,500 זוגות אופניים ו 675 מכוניות, מבקש להתמקד בפונקציות של המשתמש וכמו גם באיכות האווירה של מקום העבודה.

 "הקדשנו הרבה מאוד תשומת לב לתנועה של האנשים בבניין", אומר ואן ברקל, האדריכל הראשי של UNstudio. "החללים המשרדיים לא מתוכננים בצורה כזו שהם יוצרים מסדרונות ליניארים פשוטים המובילים למבוי סתום אלא במקום זה המסדרון הוא מסלול אשר מציג סוג נוף של הבניין. ניתן לטייל בבניין עד אינסוף, תוך מידה רבה של שקיפות, גם כלפי הנוף שמסביב."נהגה כאחד ממבנה המשרדים בר הקיימא הגדול באירופה, הפרויקט הוא תוצאה של התייעצות ומחקר נרחב. 

מעורבותם של מומחים לאדריכלות ברת קיימא כבר מלכתחילה כיוונה לא רק את ההיבט היצירתי של העיצוב, אלא גם הפחיתו את סך העלויות של הבניה.
כמה מתכונות הקיימא מפחיתות את צריכת האנרגיה של הבניין על ידי הפחתת גובה הרצפה מ '3.60 ל ' 3.30; אחסון אנרגיה תת קרקעי לטווח ארוך; תאורה ואוורור טבעי; וכמו גם גמישות תכנונית של המבנה, המאפשרת לו בקלות להפוך בעתיד במידת הצורך למגורים ללא שינויים גדולים.
לחצ/י כדי לשתף חברים בכתבה|

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר