חדשות: תחרות נתניה - גמישות בתנאים!! // arcHeb >>

יום רביעי, יוני 15, 2011 | |

לאחר שבועות של קשר רציף עם עיריית נתניה- הצלחנו להגמיש במעט את תנאי תחרות בניין עיריית נתניה >>


כפי שאתם בטח יודעים לפני כחודשיים (סוף אפריל) הכריזה עיריית נתניה לתחרות פומבית לתכנון בית העירייה.

לצערנו , תנאי ההשתפות בתחרות היו :

"בין אדריכלים בישראל, הרשומים ורישויים בפנקס המהנדסים והאדריכלים עם 5 שנות ניסיון
לאחר רישום לפחות שבמהלכן תכננו בניני ציבור ו\או משרדים בשטח בניה כולל על קרקעי של
10000 מ"ר בפרויקט אחד או בשטח מצטבר בשני פרויקטים לכל היותר ומזמינים אותם
להגיש הצעותיהם"

קיבלתי הרבה פניות בנושא התחרות בבקשה לבדוק האם יש בכוחנו לפעול למען שינוי התנאים והקלתם על מנת לאפשר גם לאדריכלים צעירים להשתתף בתחרות.

תחרויות אדריכלות שדווקא בתקופה האחרונה החלו לצוף מחדש גורמות לאדריכלים ומעצבים צעירים ואנונימיים להישמע ולבלוט בנוף העיצוב והאדריכלות הישראלי ולהצעות המוגשות והזוכות להיות איכותיות, יצירתיות ומתקדמות יותר.

הם מקדמות את השיח האדריכלי בארץ ומעלות את העיצוב והאדריכלות האיכותיים והיצירתיים למודעות הציבור.

הצבת תנאי סף לתחרות הנ"ל באופן שלא היה קיים עד כה ובאופן שאינו מקובל לא ברמה הבינלאומית ולא ברמה הארצית (כי על המשתתפים להוכיח כי הם תיכננו בפרויקט אחד או שניים לכל היותר כ- 10000 מ"ר של בניני ציבור או משרדים)  מעמיד מספר גדול מאוד של משרדים ותיקים וצעירים מחוץ לתחרות הזו ולמעשה מייצרים כאן תקדים מסוכן לתנאי סף לתחרויות.

בשבועות האחרונים הייתי בקשר רציף עם עיריית נתניה, בנסיון נוסף להקל את תנאי התחרות.
ניסיתי להסביר ולפרט את חשיבות העניין כפי שהובאה כאן.

היום, לאחר שבועיים של קשר עם דוברת העירייה ולאחר ישיבה שדנה בנושא יחד עם עמותת האדריכלים, קיבלנו את תגובתם הרשמית אשר בשיתוף עם העמותה החליטו להקל במעט את התנאים וזוהי תגובתם:

"נבהיר כי העירייה, כמזמין ציבורי, נושאת באחריות ציבורית לניהול וביצוע פרויקט באופן מיטבי- הן מהבחינה התכנונית והן מהבחינה הכלכלית.

האחריות הציבורית להצלחת הפרויקט מחייבת הגדרת תנאי סף לניסיון האדריכלי של המתמודד וכן הגדרת תנאי סף ליכולת המשרד שיזכה להכין את תוכניות העבודה וללוות את ביצוע הפרויקט.

כידוע, מדובר בפרויקט של למעלה מ-20 קומות בהיקף שטחי בניה של למעלה מ20,000 מ"ר. תנאי הסף כפי שהוגדרו בתחרות תואמים את היקף הפרויקט.

יחד עם זאת, ולאחר שיקול נוסף - הוחלט להגמיש את תנאי הסף כדלקמן:

"נדרש ניסיון כולל מוכח מצטבר של 9000 מ"ר בתחום מבני ציבור ו/או מבני מסחר ו/או משרדים. הניסיון יכול להירכש במהלך הקמה של עד 3 מבנים בהיקף האמור"."

אני מבין שזוהי לא התגובה הרצויה המאפשרת לכולם להשתתף ללא כל תנאי אך אני חושב שבנתוני התכנון הקיימים, המזמין - עיירית נתניה - עשו צעד בכיוון , הגמישו מעט את התנאים ואיפשרו 

לאדריכלים ומעצבים שרצו להשתתף בתחרות - להגיש הצעה ואולי לזכות.

שמחתי להיות לעזר בנושא ואשמח לעזור גם בעתיד- בתקווה לתרום ולשנות יותר. וכמו תמיד, ככל שנגדיל את קהילת ארכב arcHeb - פה ובפייסבוק - אני חושב שנצליח לעורר ולקדם יותר דברים, לכן אל תשכחו לשתף ולהוסיף חברים וקולגות.

בהצלחה למשתתפים!

יניב


תודה מיוחדת לאדריכל דביר דויטש על עזרתו והבאת הנושא לידיעתנו.

Facebook Comments

1 Responses So Far:

יובל אמר/ה...

כל הכבוד! כל הכבוד!!!

תותח.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר