הרחבה למוזיאון נוסבאום, גרמניה // Daniel Libeskind >>

יום שני, יוני 06, 2011 | , , |

daniel libeskind // extension to the felix nussbaum haus >>

האדריכל דניאל ליבסקינד "חזר" לפרויקט הראשון שלו, מוזיאון 'felix nussbaum haus' שבאוסנברוק, גרמניה, שהשלים בשנת 1988 ותכנן לו הרחבה חדשה.מחובר לבניין המקורי באמצעות גשר זכוכית, ההרחבה החדשה כוללת אולם כניסה חדש, חנות, וכן מרכז למידה בקומה העליונה.הפרויקט כולל גם את שינויו של המפלס התחתון של המוזיאון אשר תוכנן מחדש כדי להתאים לאולם הרצאות ואירועים, מתקני קייטרינג, גרדרובה וחדרי שירותים לשני המבנים.


עומד בניגוד מוחלט למוזיאון kunstgeschichtliche שעמוד בצד אחד ול- akzisehaus שבצד השני, לוח הצבעים והחומרים שנבחרו להרחבה מאופיינים בטיח אפור כהה יחד עם פלדה שחורה המדגישה את החזית בצורות גרפיות.הנפח והצורה מאופיינים בחלונות משוננים גדולים המציעים רגעים של תקשורת חזותית בין הפנים והחוץ. התוצאה היא ביטוי חיצוני דינמית היוצר זהות ברורה עבור ההרחבה למוזיאון.


"זה רגע כה מרגש לחזור לפרויקט הראשון הגמור שלי", אומר ליבסקינד.
 "כאדריכל, זה כבוד גדול להיות האדריכל שעיצב גם ההרחבה למוזיאון של העיר אוסנברוק. זו חגיגה אמיתית כי מוזיאון נוסבאום (שהיה פעם אמן נשכח) גדל והתרחב לא רק מבחינה ארכיטקטונית, אלא גם בליבנו וראשנו. השילוב של ההרחבה החדשה והבניין הנוכחי מסמלת את הזיכרון הההמשכי של נוסבאום גם בעתיד".Facebook Comments

1 Responses So Far:

אנונימי אמר/ה...

האדריכלות של ליבסקינד גסה, מונוטונית ולא הולמת את המקום.
המוזיאון היהודי בברלין הוא הבניין היחידי שעוד אפשר איכשהו לבלוע. חבל שהבניינים האלה יעמדו על תילם הרבה אחרינו. הרבה מעבר לזה שזה לא הטעם שלי - זה ממש עושה הרגשה רעה.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר