סקירה: כתב העת - "ארכיטקסט-II" // בית הספר לארכיטקטורה המרכז האוניברסיטאי אריאל >>

יום רביעי, יוני 29, 2011 | , |

ArchiText // School of Architecture Ariel >>

"השיח שלי אינו מכוון לפזר את השכחה, לגלות מחדש, בעומק הדברים, את רגע ההולדת שלהם. הוא לא נועד ליצור זיכרון של המקור או של האמת. להפך. תפקידו ליצור הבדלים..." (מישל פוקו)כתב העת השני של בית הספר לארכיטקטורה במרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון - "ארכיטקסט 2", יצא לאור. גיליון שני זה קורא קריאה מחודשת על האדריכלות ומזמין את הקוראים להצטרף לדיון ולשיח אודותיה, דיון שמתקיים מתוך ההבדל ומתוך ההיבט הפרשני החושף רבדים מגוונים המרכיבים את השיח האדריכלי.


יוזמת בית הספר לארכיטקטורה באריאל להוצאת כתב העת התגבשה מתוך צורך אמיתי להרחבת הדיון התיאורטי והאקדמי כחלק בלתי נפרד מהעשייה הארכיטקטונית, על ידי יצירת במה 'חיה' לעשייה ודיאלוג של ציבור כותבים מתוך בית הספר ומחוצה לו.
"אנו מקווים כי תהיה זו פלטפורמה בה יועלו כל ההקשרים הדנים במרחב הציבורי והתרבותי, הן המקומי והן הגלובלי, וכי זו תהווה הזדמנות לכותבים להביא לידי ביטוי את מחשבותיהם ומחקריהם הניסיוניים בארכיטקטורה הן בתיאוריה והן במעשה".

"ארכיטקסט 2" מופיע במהדורה דו לשונית (עברית אנגלית, 164 עמודים) ומכיל מאמרי מקור, כולל שני מאמרים של הוגים ידועי שם מחו"ל - פרופ' דיוויד לת'רבורו ופרופ' פרז גומז. שני מאמריו של פרופסור לת'רבורו עוסקים בארכיטקטורה, אקולוגיה ואתיקה ובהאדריכלות – בין עבר לעתיד; פרופסור גומז כתב אודות הרהורים אדריכליים על אתיקה ואסתטיקה.עוד באריטקסט 2 ניתן למצוא את מאמרו של לה-קורבוזיה עיר מודרנית לשלושה מליון תושבים, מאמרים של בוגרי בית הספר ומספר פרויקטי גמר מעניינים מאד של תלמידי שנה ה' - חלקם עוסקות בתכנון עירוני בירושלים ("מרחב ירושלים" / סטודיו פרויקט גמר -בני ראובן לוי , "כיכר התחנה-נמל באי עירוני"/ גלעד נצר ו"ירושלים כמקרה מבחן לשאלה: מהי בירה"/ סאני גיספן) וכן פרויקט מגורים וחקלאות בעין בוקק (חילקי עמראני).

את כתב העת, שאגב הינו דו לשוני וניתן לקריאה גם בעברית וגם באנגלית, אשר נערך על ידי איציק אלחדיף ועדנה לנגנטל ובין חברי המערכת נמנוים גם פרופסור מרסל מנדלסון, ד"ר רות דורות ובני ראובן לוי, ניתן להשיג בבית הספר לארכיטקטורה, המרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון, 03-9066242.

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר