בית אופרה+מוזיאון אומנות, ברזיל // metro arquitetos associados+paulo mendes da rocha >>

יום רביעי, יוני 01, 2011 | , , , , , , |

Cais das Artes, Opera House and Art Museum // metro arquitetos associados and paulo mendes da rocha >>


"Cais das Artes" הינו מבנה תיאטרון עם קיבולת של 1,300 צופים, מוזיאון עם 3,000 מטרים רבועים של שטחי תערוכה, כיכר ציבורית, ספריה, אודיטוריום ובית קפה. תוכנן על ידי משרד האדריכלים הברזילאי metro arquitetos associados בשיתוף עם paulo mendes da rocha .


הפרויקט מבקש לשים את  ויטוריה (Vitória) , בירתה של מדינת אספיריטו סנטו, על המפה התרבותית של ברזיל.


ממוקם באזור "Enseada do Suá", אזור שטוח וארוך שיוצר את האי של ויטוריה, "Cais das Artes" תוכנן על מנת להגדיר טיילת ציבורית לאורך הים. 


הבניינים "מרחפים" באויר כדי ליצור כיכר גדולה לשימוש הציבור ולאפשר מבט חופשי ופתוח להרים של Penha Convent, נקודת הציון החשובה של הנוף המקומי.


הגדרת המסלול של הביקור במוזיאון קיבלה את השראתה ממחקר שנעשה על היחסים שבין הטבעי והבנוי. רמפה ורטיקלית עם מרפסות גדולות לנוף ,מאפשרות למבקרים להתבונן במספר נקודות בעיר גם שהם בתוך המבנה. 

מבנה המוזיאון נתמך על ידי שתי קורות גדולות שהונחו אחת במקביל לשניה מבטון מזוין, בגובה 7 מטרים, עם רק שלוש נקודות תמיכה כל 20 מטרים.בין הקורות תוכננו האולמות, עם רוחב סטנדרטי של 20 מטר, באורכים שונים, ובשלושה מפלסים שונים.
אולמות אלה פתוחים ומתקשרים באופן חזותי זה לזה ולכיכר, דרך חלון נטוי המאפשר גם כניסת אור עקיף. 


אולמות אלה מיועדים בעיקר לתערוכות. שאר הפרוגרמה מרוכזת במגדל ריבועי (22 מטר אורך/רוחב) וגובה של 22 מטר, המחובר לנפח הראשי באמצעות גשרים.


הפרויקט עצמו הופך לנקודת התייחסות ויזואלית לנמל של ויטוריה והוא נראה מנקודות מבט מרחבי העיר.Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר