ממעבדת חרדל למשרדי טלמרקטינג, צרפת // MVRDV Architects >>

יום שבת, יוני 18, 2011 | , , |

MVRDV // transformation of dijon mustard laboratory >>

המשרד ההולנדי MVRDV נבחר כדי להפוך מעבדה ישנה במפעל החרדל "דיז'ון" למרכז טלמרקטינג חדש ולמרכז חינוך של העיר הצרפתית דיז'ון וחברת teletech הבינלאומית.תוך עבודה עם תקציב נמוך, הפרויקט הינו תרגיל בתכנון מחדש של מבנים, במטרה שישמש כדוגמא למודל לעתיד של מבנים ריקים שאינם בשימוש באזורים אחרים ברחבי אירופה.


המבנה שנבנה במקור בשנת 2004, הוא מבנה בן ארבע קומות ויחסית פשוט בצורתו ונפחו.


לא נעשו שינויים גדולים בחזיתות של המבנה כתוצאה מתקציב הבנייה המוגבל. במקום זאת, זהות חדשה ניתנה למרכז על ידי הדפסה פשוטה של ​​flashcode (מן ברקוד חכם אשר מפנה לאתר מסוים כאשר מצולם מטלפון נייד חכם)  אשר מכסה את פני השטח החיצוניים של הנפח.


ההדפס על החזית לא רק מעביר בבירור את פעילות החברה בתחום, אלא גם משמש כציון דרך ויזואלי באזור.


כתגובה על שעות העבודה לא סדיר של המוקד הטלפוני החדש, העיצוב מנצל את ההזדמנות ויצר סביבת עבודה חדשה חלופית עם מרחבים גמישים. 


איכויות שונות כגון מקומות פתוחים או שקטים ומבודדים גם כן מוצעות במוקד.


כאשר נגמרת המשמרת של המוקדן הוא יכול לעשות שימוש במרכז החינוך החדש או בגלריה הממוקמים גם הם  בתוך הבניין..


רבים מחללים תוכננו ומוסדרים בחלל בצורה "לא רשמית", זאת כדי לעודד אינטראקציה בין העובדים ותקשורת פתוחה. אטריום גדול נוסף שתוכנן במבנה מעניק תחושה קהילתית עבור העובדים והמשתמשים.


Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר